Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
  - FOTO 1 -  - FOTO 1 -   - FOTO 1 -  - FOTO 1 -
  - FOTO 2 -  - FOTO 2 -   - FOTO 2 -  - FOTO 2 -
Warsztaty "Nadzieja dla serc" dla młodych osób z chorobami serca z Poznania i okolic

W dniach 6 – 7 lutego 2009 r. w ramach II edycji programu „Nadzieja dla serc”, odbędą się warsztaty dla młodzieży z chorobami serca oraz po przebytych operacjach wrodzonej wady serca z Poznania i okolic. Aktulanie trwają zapisy na warsztaty. Są one czwartymi z cyklu dwudniowych, bezpłatnych warsztatów, organizowanych w ramach programu „Nadzieja dla serc” polskiej firmy farmaceutycznej Adamed i Fundacji Marka Kamińskiego.

Głównym celem projektu jest wsparcie dorastających pacjentów wkraczających w dorosłe życie i zachęcenie ich do prowadzenia aktywnego życia. Dwa dni zajęć z doświadczonymi terapeutami ma pokazać im, że z chorobą serca można aktywnie żyć. Młode osoby z chorobami serca podczas zaplanowanych konsultacji z lekarzem kardiologiem i rehabilitantem, zostaną wyposażeni w fachową, praktyczną wiedzę z zakresu rehabilitacji oraz bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają całkowity koszt przejazdu, noclegu, wyżywienia oraz udziału w badaniach i zajęciach. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji Marka Kamińskiego. Formularz można przesłać na adres e-mail: fundacja@invena.pl, lub na adres Fundacji (ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk) lub na numer fax. (0-58) 552 33 15.

„Adamed jako firma farmaceutyczna, wie jak ważne dla skuteczności prowadzonych terapii, jest wsparcie pozamedyczne. Organizując pierwszą edycję warsztatów „Nadzieja dla serc” pomogliśmy małym pacjentom oraz ich rodzicom. Teraz chcemy pomóc młodzieży z chorobami serca, która także potrzebuje wsparcia w tak trudnym momencie wkraczania w dorosłość– mówi Anna Czajkowska, Członek Zarządu firmy Adamed. „Angażując się w organizację warsztatów dla młodzieży głęboko wierzymy, że podobnie jak pierwszy etap programu, wzmocnią one młodych pacjentów i pomogą im w radzeniu sobie na co dzień z chorobą”.

Dwudniowe spotkanie podzielono na dwie części. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną poddani kompleksowej ocenie medycznej, która odbędzie się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, przy współudziale specjalistów z Akademii Medycznej i Kliniki Rehabilitacji. Oprócz szczegółowych badań laboratoryjnych, EKG, ECHO serca, RTG klatki piersiowej oraz testu wysiłkowego na bieżni, każdy uczestnik programu weźmie udział w konsultacjach z kardiologiem, z kardiochirurgiem oraz rehabilitantami. Na podstawie badań i rozmów ze specjalistami każdemu uczestnikowi zostanie przygotowany indywidualny program rehabilitacji oraz bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym.

Aby pomóc młodym osobom przełamać trudności związane z etapem dorastania, drugi dzień warsztatów będzie poświęcony metodom wsparcia psychologicznego Jest to szczególnie ważne bowiem w powszechnej opinii pokutuje przeświadczenie, że choroba serca utrudnia start w dorosłość. Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach programu ponad 70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym ludziom wejście w dorosłe życie . Dlatego podczas warsztatów młodzież z chorobami serca pozna sposoby redukcji stresu i napięcia, jak również metody gromadzenia pozytywnych siły wewnętrznych w celu zwiększenia wytrwałości w planowaniu i realizacji celów życiowych.

Kampania „Nadzieja dla serc” to kolejny z prospołecznych projektów prowadzonych przez firmę Adamed. Inne programy to: Kardiologiczny Program Edukacyjno-Informacyjny „Serce na nowo”, Program Profilaktyczno-Edukacyjny „Głęboki oddech”, Ogólnopolski Program Zmiany Postaw wobec Psychiatrii „Odnaleźć siebie” oraz Kampanię Edukacyjną „Dobrze śpij, aktywnie żyj”.


„Nadzieja dla serc” – program realizowany przez polską firmę farmaceutyczną Adamed wspólnie z Fundacją Marka Kamińskiego. Został podjęty z myślą o dorastających pacjentach z wrodzonymi wadami serca, po przebytych zabiegach operacyjnych w okresie dzieciństwa.. Swoją działalnością inicjatorzy przedsięwzięcia chcą poprawić jakość życia młodych osób oraz wesprzeć ich w okresie wkraczania w dorosłe życie. Dwudniowe warsztaty dla młodzieży są jednym z działań podjętych w ramach kampanii. Działania programu będą ukierunkowane także na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom w bezproblemowym wkraczaniu w dorosłość.

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły blisko 100 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Data wiadomości: 2009-01-12
Autor: mczerek
Powrót do zestawienia

  SKOMENTUJ POWYŻSZĄ INFORMACJĘ+ Dodaj własny komentarz        


  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 -\Wielkopolska
  -\Poznań
  -\Kalisz
  -\Konin
  -\Ostrów Wielkopolski
  -\Leszno
  -\Gniezno
  -\Piła
  -\Pozostałe
 -\Kraj
 -\Świat
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl