Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
Pomagam w razie problemów związanych z widocznością w internecie - Masz problem - zapytaj!
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
| pierwsze 15 wyników |
Chińska tradycja dla zdrowia i urody    ( Komentarzy: 1)

Być może na hasło „bańki chińskie” przychodzi nam na myśl znany z medycyny ludowej sposób leczenia przeziębień czy nadciśnienia. I tak naprawdę nie jesteśmy daleko od prawdy – choć obecnie bańka chińska króluje raczej w dziedzinie zabiegów kosmetycznych, będąc jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem.
Data wiadomości: 2013-08-19
Plastry zdrowia

Plastrowanie dynamiczne, czyli kinesiotaping, łączy w sobie medycynę klasyczną z naturalnymi procesami leczenia organizmu. Jako metoda wspomagająca terapie różnorakich schorzeń cieszy się coraz większą popularnością w polskich gabinetach fizjoterapeutycznych.
Data wiadomości: 2013-07-31
Zamiast tabletek – świadoma fizjoterapia    ( Komentarzy: 1)

Gdy zaczyna nam dokuczać kręgosłup, najpierw sięgamy po leki przeciwzapalne. Przy silniejszym bólu szukamy pomocy u lekarzy. Tymczasem w wielu przypadkach ulgę przynoszą proste techniki terapeutyczne według metody McKenziego, dobrane przez fizjoterapeutę.
Data wiadomości: 2013-07-24
Delfiny pomagają podopiecznym Fundacji Rosa

Fundacja Rosa uruchomiła nowy długofalowy projekt terapeutyczny dla dzieci – delfinoterapię. W ramach programu niepełnosprawne dzieci oraz ich opiekunowie otrzymują dofinansowanie do specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych w Turcji, organizowanych przez Fundację Dobra Wioska. Z tej szczególnej formy terapii skorzystało już dziecko autystyczne, w najbliższych miesiącach do tureckiego delfinarium wyjadą kolejni mali pacjenci.
Data wiadomości: 2011-07-06
Inauguracja działalności Międzynarodowej Koalicji Pacjentów Chorych na Raka Nerki (IKCC) -
Inauguracja działalności Międzynarodowej Koalicji Pacjentów Chorych na Raka Nerki (IKCC)

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” zostało członkiem International Kidney Cancer Coalition (IKCC), czyli Międzynarodowej Koalicji Pacjentów Chorych na Raka Nerki. Dwudniowe spotkanie inaugurujące działalność organizacji poświęcone zostało omówieniu standardów leczenia chorych na raka nerki, ustaleniu programu działalności koalicji oraz wymianie doświadczeń między pacjentami z różnych krajów. To pierwsza tego typu inicjatywa na światową skalę.
Data wiadomości: 2010-10-29
Amazonki – edukacja trwa przez cały rok

Zakończył się II Ogólnopolski Program Edukacyjny, w ramach, którego odbyły się warsztaty „Spotkania przy HERbacie”. Do października, który jest miesiącem walki z rakiem piersi, ponad 700 przedstawicielek Stowarzyszeń „Amazonki” uczestniczących w warsztatach w 10 miastach uzyskało informacje dotyczące aktualnych terapii stosowanych w walce z zaawansowanym rakiem piersi HER2+.
Data wiadomości: 2010-10-29
Leczenie próchnicy bez bólu i wiercenia JUŻ JEST STOSOWANE -
Leczenie próchnicy bez bólu i wiercenia JUŻ JEST STOSOWANE

Leczenie próchnicy bezbólowe , bezwiercenia jest już stosowane.
Wykrywanie próchnicy na poziomie infekcji jest już możliwe i stosowane w praktyce
cariscrren ATP jest jednym z milowych osiągnięć w diagnostyce medycznej
Data wiadomości: 2010-09-12
Amazonki.net – Polska ma swój 
pierwszy portal społecznościowy poświęcony rakowi piersi!
 -
Amazonki.net – Polska ma swój pierwszy portal społecznościowy poświęcony rakowi piersi!

Amazonki.net to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany pacjentom i ich bliskim. Serwis skupia się wokół tematyki związanej z rakiem piersi. Amazonki.net tworzone są głównie przez kobiety
i z myślą o nich. Założycielem i administratorem portalu jest jednak mężczyzna – mieszkaniec Poznania. Obecnie serwis liczy ponad 1600 użytkowników. Portal Amazonki.net jest jednym z kluczowych projektów prowadzonych przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”.
Data wiadomości: 2010-08-26
O zaćmie i jej leczeniu na Uniwersytecie Każdego Wieku Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu     ( Komentarzy: 1)

Choć zaćma to jedna z najczęstszych chorób oczu w grupie osób powyżej 60 roku życia wiedza na temat skutecznego leczenia tej choroby w społeczeństwie jest wciąż niewystarczająca. By to zmienić, 24 marca w Poznaniu odbędzie się kolejny wykład
o zaćmie w ramach cyklu spotkań edukacyjnych dla seniorów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.
Data wiadomości: 2010-03-23
W Poznaniu po raz pierwszy wszczepiono soczewkę nowej generacji - AcrysofŸ Cachet™ Phakic, umożliwiającą korektę dużej krótkowzroczności

Poznań jest drugim miastem, w którym jest dostępny nowoczesny zabieg leczenia dużej krótkowzroczności. 15
marca, w Klinice Okulistycznej Intermedica po raz pierwszy wszczepiono soczewkę fakijną - AcrySofŸ
Cachet™ Phakic firmy Alcon. Zabieg przeprowadził dr n. med. Jan Grzeszkowiak
z Kliniki Okulistycznej Intermedica Poznań.
Data wiadomości: 2010-03-16
PIERWSZY W POLSCE WSZCZEP SOCZEWEK NOWEJ GENERACJI ACRYSOF ® CACHET™ „PHAKIC”    ( Komentarzy: 1)

Po raz pierwszy w Polsce wszczepiono soczewki fakijne do korekcji dużych krótkowzroczności. Zaimplantowano trzy soczewki AcrySof® CACHET™ „Phakic” firmy Alcon w Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” w Warszawie. Zabiegi przeprowadził prof. Jerzy Szaflik i jego zespół.
Data wiadomości: 2010-01-21
Dekalog dla rodziców, opiekunów i osób bliskich  młodzieży z chorobami serca -
Dekalog dla rodziców, opiekunów i osób bliskich młodzieży z chorobami serca

Ponad 70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym osobom wejście w dorosłe życie – pokazał raport przygotowany w ramach programu „Nadzieja dla serc” organizowanego przez polską firmę farmaceutyczną Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego. Choroba serca, pomimo pewnych utrudnień, nie musi oznaczać wyłączenia z aktywności towarzyskiej, zawodowej oraz fizycznej.
Data wiadomości: 2009-02-27
7 sposobów wsparcia młodzieży z chorobami serca -
7 sposobów wsparcia młodzieży z chorobami serca

Ponad 70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym osobom wejście w dorosłe życie – pokazał raport przygotowany w ramach programu „Nadzieja dla serc” organizowanego przez polską firmę farmaceutyczną Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego .. Choroba serca, pomimo pewnych utrudnień, nie musi oznaczać wyłączenia z aktywności towarzyskiej, zawodowej oraz fizycznej.
Data wiadomości: 2009-01-20
ROZEDMA- JEDEN Z OBJAWÓW POChP -
ROZEDMA- JEDEN Z OBJAWÓW POChP

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc przyjmuje różne formy. Jedną z nich jest rozedma płuc. U części chorych na POChP przeważa rozedma, której głównym objawem jest duszność, pojawiająca się podczas wysiłku, znacznie ograniczająca sprawność fizyczną chorego. Najnowsze wyniki badań, ogłoszone na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Płucnego, który miał miejsce w dniach 19-23 maja br. dowodzą, że przy pewnym rodzaju rozedmy operacja, polegająca na usunięciu chorej części płuca, jest skuteczniejsza od rehabilitacji.
Data wiadomości: 2007-06-20
Rzuć palenie na urlopie - rady prof. Jana Zielińskiego

Około 90% chorych na POChP choruje tylko dlatego, że pali papierosy. Rzucenie palenia jest skuteczną metodą w walce z chorobą. Urlop jest najlepszym czasem na rozstanie się z nałogiem. Jak to zrobić skutecznie – radzi prof. Jan Zieliński, koordynator Programu „Głęboki Oddech”.
Data wiadomości: 2006-07-07
Wciąż nieznana choroba -
Wciąż nieznana choroba

Na świecie na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc cierpi obecnie około 600 mln ludzi. Co godzina umiera 250 z nich. W Polsce ok. 2 mln ludzi choruje na POChP. Jednak wg badań TNS OBOP 94% Polaków nie zna terminu POChP i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to choroba śmiertelna.
Data wiadomości: 2006-06-05
Pomocna toksyna czyli leczenie BOTOXEM -
Pomocna toksyna czyli leczenie BOTOXEM

Toksyna botulinowa jest z powodzeniem stosowana w medycynie od około 20 lat, między innymiw okulistyce - np. w przypadku nadmiernego kurczu powiek czy też w neurologii - w przypadkach nadmiernego skurczu różnych mięśni. Najbardziej jednak znane w ogólnej opinii jest wykorzystywanie botoxu w medycynie estetycznej.
Data wiadomości: 2006-05-23
URODA ZATRZYMANA W CZASIE -
URODA ZATRZYMANA W CZASIE

Pragnienie zatrzymania młodości towarzyszy kobiecie od zarania dziejów. Wydaje się, że dzisiaj, dzięki tak daleko posuniętemu rozwojowi medycyny pragnienie to jest bliższe możliwości spełnienia. Ratunkiem może być implantacja złotych nici - bezoperacyjna metoda skutecznie powstrzymująca proces starzenia się skóry.
Data wiadomości: 2006-04-07
Być Panią Swego Czasu -
Być Panią Swego Czasu

Starzenie się skóry jest podporządkowanie takim samym zasadom jak starzenie się całego oraganizmu. Jednakże skóra jest narażona w szczególny sposób na szkodliwe działanie środowiska, a przede wszystkim promieniowania ultrafioletowego. Powoduje ono, że na niektórych obszarach skóry, na przykład na twarzy, rękach, szyi, powierzchni dłoni oraz na przedramionach proces starzenia się skóry przebiega szybciej.
Data wiadomości: 2006-03-29
Tlenoterapia- życiodajny łyk tlenu.    ( Komentarzy: 1)

Tlenoterapia jest uznaną naukowo metodą profilaktyki i leczenia polegającą na wdychaniu wzbogaconego w tlen powietrza atmosferycznego. Ogólnym celem tlenoterapii jest ułatwienie dostarczania tlenu komórkom, co prowadzi do zapobiegania lub leczenia niedotlenienia tkanek i narządów. Z uwagi na swój bardzo pozytywny i witalizujący wpływ na cały organizm, tlenoterapia może być również traktowana jako wspaniały sposób na odnowę sił psychicznych i fizycznych każdego człowieka
Data wiadomości: 2004-09-10
Woda - główny składnik organizmu.

Woda jest rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego przebiegu procesów życiowych. Reguluje temperaturę ciała i ciśnienie tętnicze krwi, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii. To dzięki wodzie nasza skóra jest gładka, a śluzówki wilgotne.
Data wiadomości: 2004-07-14
Opieka zdrowotna w krajach Unii Europejskiej.

Zmiany po 1 maja 2004 roku, w zakresie świadczeń zdrowotnych, dla obywateli naszego kraju wyjeżdżających do państw UE są bardzo istotne. Każdy ubezpieczony planujący podróż powinien zaopatrzyć się w stosowny formularz typu E, który uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w danym kraju. Formularz wraz z potwierdzeniem jest dowodem, że dana osoba jest upoważniona do świadczeń zdrowotnych w ramach systemu zabezpieczenia społecznego w swoim kraju. Dokument wystawiany jest na wniosek zainteresowanego przez właściwy miejscu zamieszkania oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Data wiadomości: 2004-05-13
Profilaktyka zdrowia

Zdrowie – aby ono istniało musi być zachowany pewien stan środowiska, powyżej którego dochodzi do zachwiania zdrowia.
Odpowiedzią organizmu na zmiany środowiska jest bodziec. Jeżeli siła bodźca przekracza zdolności przystosowawcze dochodzi do uszkodzenia.
Celem każdego żywego organizmu jest zachowanie stałości środowiska wewnętrznego czyli homeostaza.
Data wiadomości: 2004-05-07
Kilka słów o kręgosłupie

Kłopoty z kręgosłupem często wynikają z osłabienia , jak i z nadmiernego napięcia mięśni. Traci on wtedy wsparcie i trudno nam zachować prawidłową postawę.
Czasem pod wpływem nagłego, silnego przeciążenia kręgosłupa (np. przy podnoszeniu ciężaru z pochylonymi plecami, potknięciu się) jądro miażdżyste uwypukla się przez pierścień włóknisty(rys.1) do korzenia nerwowego, drażni go, wywołując silny ból, promieniujący do jednej lub obu kończyn. Jest to przepuklina jądra miażdżystego, zwana dyskopatią. Do dyskopatii dochodzi najczęściej w części lędźwiowej kręgosłupa (ok. 90% przypadków), ale może też występować w odcinku szyjnym. Sprzyjają jej między innymi skrzywienia kręgosłupa, zła postawa, osłabienie mięśni oraz urazy.
Data wiadomości: 2004-05-06
| pierwsze 15 wyników |

  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE
 -\Świat

  OSTATNIO KOMENTOWANE:

Ktoś tam pracuje ? Wyglada nieźle - jak płacą ?
Daniel
Tlenoterapia to również ważny element leczenie wielu chorób płucnych. Dla wielu osób tlenoterapia do
Karina83
Mój wujek ma ponad 80 lat i dał sie nabrać nakolorowe opakowanie czekoladek firmyAleksandra. Kupił k
El.W.
Kupilem przez przpadek cukierki Pani Hildebrand-Mietus tak mi posmakowaly ze kupilbym jeszcze ale ni
Dodam, tylko że ogólnie przyjętą normą jest nawożenie trawnika około 3-6 razy na sezon. Dobrze spraw
Athyriaceae
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl