Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
| od 1 do 15 | następne | wszystkie wyniki ( 25 ) |
Jakość powietrza w podpoznańskich gminach. Trzeba uciekać z centrum miasta?

Jakość powietrza ma realny wpływ na stan zdrowia oraz samopoczucie. Liczne badania potwierdzają, że oddychanie powietrzem
zanieczyszczonym może przyczynić się do rozwoju chorób płuc oraz układu krążenia. Zgodnie z danymi GIOŚ - Głównego Inspektoratu
Ochrony Środowiska, powietrze w centrum dużych miast jest dużo gorszej jakości. Wpływ na to mają: wysokie natężenie ruchu
samochodowego, używanie do palenia węgla (lub, wbrew przepisom, śmieci), a także niedostateczny poziom zieleni w zagospodarowaniu
przestrzennym dużych miast.
Data wiadomości: 2018-12-06
Wolontariat z MOPR

Już w październiku rusza kolejna odsłona projektu "Wolontariat z MOPR".
Data wiadomości: 2009-10-13
Kierowco już czas!

Zanim śnieg pokryje drogi, a zima na dobre zagości, warto pomyśleć o bezpieczeństwie naszej jazdy. Pierwsze mrozy mamy już za sobą, warto więc pamiętać, że to już ostatni moment na zmianę opon na zimowe.

Temperaturą graniczną, przy której należy wymieniać opony jest temperatura 7 stopni Celsjusza. - Poniżej tej granicy optymalnym rozwiązaniem są opony zimowe, powyżej opony letnie - wyjaśnia dr Piotr Białek, główny technolog w fabryce opon Bridgestone Poznań.
Data wiadomości: 2008-11-28
Zostań liderem Stowarzyszenia WIOSNA -
Zostań liderem Stowarzyszenia WIOSNA

Świąteczna PACZKA to nowatorska, ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest przekazanie konkretnej świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin i osób samotnych z całej Polski. Jej dotychczasowy sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, którzy wsparci przez profesjonalistów współpracujących ze Stowarzyszeniem WIOSNA udowodnili, że świat może być lepszy. WIOSNA zaprasza liderów do społeczności osób wzajemnie sobie pomagających, którym „nie jest wszystko jedno” i którzy wierzą, że wspólnymi siłami można wywołać uśmiechy na twarzach wielu potrzebujących wsparcia ludzi.
Data wiadomości: 2008-07-23
Lord of the Dance -
Lord of the Dance

Legendarne widowisko z Irlandii stworzone przez wybitnego artystę - Michael`a Flatley.
Najlepsi tancerze z całego świata w przedstawieniu, będącym absolutnym wyznacznikiem perfekcji.
Dzięki temu show świat po raz pierwszy poznał i pokochał irlandzki taniec.
Wystąpili dla 50 milionów widzów w 60 krajach świata.
Ich przedstawienie bije wszelkie rekordy popularności.
Spektakularna choreografia i zniewalająca muzyka.
Porywająca historia o walce dobra ze złem wytańczona w najlepszym stylu.
Jeśli nie widziałeś "Lord of the Dance", nie zdołasz wyobrazić sobie atmosfery szmaragodwej wyspy.
Data wiadomości: 2008-01-25
Eko-jazda w Poznaniu

W najbliższą niedzielę, 28 października o godz. 12.00, w ramach unijnego projektu ECODRIVEN, odbędzie się na Torze Wyścigowym „Poznań” w Przeźmierowie impreza promująca bezpieczne, przyjazne środowisku i oszczędne w zużyciu paliwa techniki jazdy.
Podczas imprezy będzie można zapoznać się z zasadami eko-jazdy, z zaletami samochodu hybrydowego Toyota Prius i spróbować swoich sił w roli eko-kierowcy.
Data wiadomości: 2007-10-24
Ogólnopolski krok do zdrowia

Nordic Walking to forma ruchu przeznaczona dla każdego bez względu na wiek
i kondycję fizyczną. Chodzenie jest dla człowieka najbardziej naturalną aktywnością
– tłumaczy Anna Majerkiewicz-Lenart – prezes zarządu Fundacji Aktywni i instruktor Nordic Walking. Dzięki zastosowaniu specjalnie dopasowanych kijków, które służą do odpychania podczas marszu, uruchamianych jest większość mięśni, a przy tym nieobciążone pozostają stawy kolanowe oraz kręgosłup. Dlatego jest to sport nie tylko bezpieczny, ale i skuteczny przy utracie nadwagi, leczeniu różnych schorzeń oraz wzmacnianiu kondycji fizycznej.
Celem akcji jest zmotywowanie ludzi do wyjścia z domu i podjęcia aktywności sportowej – mówi Tadeusz Polański, producent polskiego leku ziołowego na krążenie Venoforton. Szczególnie zależy nam na osobach starszych. Chcemy im pokazać, że uprawianie sportu nie wymaga skomplikowanych czynności – dodaje. Taki rodzaj sportu jest pomocny m.in. w walce z niewydolnością układu oddechowego i krążenia, wadami i schorzeniami kręgosłupa, wadami postawy, osteoporozą, chorobami Parkinsona i Alzheimera.
Data wiadomości: 2007-10-01
Co różni sukces od porażki w przypadku studentów?

Biuro organizacji AIESEC, które znajduje się przy budynku głównym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, już wkrótce będzie pełne nowych członków. Odbywająca się od
2 do 10 października rekrutacja umożliwi kolejnym studentom szansę na rozwój poza uczelnią, a także wyjazd na praktykę zagraniczną.
Co daje bycie członkami AIESEC? W organizacji cały czas aktywnie zdobywamy wiedzę, rozwijąc się w wielu kierunkach, w zależności od naszych zainteresowań. Marketing, edukacja, finanse, technologie informacyjne, rozwój społeczeństwa czy zarządzanie zasobami ludzkimi to tylko kilka z obszarów. Członkowie organizacji chodzą na spotkania do firm, negocjują warunki porozumień i przygotowują materiały promocyjne. Prowadzą projekty prospołeczne, pomagające np. bezrobotnym w aktywizacji zawodowej. Dzięki temu stają się przedsiębiorczy i mają stały kontakt ze światem lokalnego biznesu. Kontakt jakiego większość studentów nie posiada.
Dopełnieniem działalności w AIESEC jest możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczą do jednego ze 100 krajów, w których organizacja ma oddziały. Umożliwia to nie tylko
zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego, ale rozwinięcie wrażliwości kulturowej.
Data wiadomości: 2007-10-01
DO MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WIELKOPOLSKI

List otwarty pracowników Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Ostatnie trzy miesiące były dla nas ciężkim okresem. Mamy jednak nadzieję, że wydarzenia związane z obsadzeniem stanowiska dyrektora Muzeum, które wówczas miały miejsce, nie odbiły się negatywnie na naszej działalności. Nie są prawdziwe wypowiedzi wiceprezydenta Poznania Macieja Frankiewicza, że nowy dyrektor przywróci właściwe funkcjonowanie naszej placówki, gdyż nawet podczas tzw. bezkrólewia zorganizowaliśmy 4 wystawy, 3 weekendy edukacyjne, ferie dla dzieci, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, „Noc Muzeów”, 3 konferencje naukowe (w tym dwie międzynarodowe), a ostatnio „Dni Otwarte w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu”. Martwi nas to co się dzieje wokół naszej instytucji, cieszy natomiast spontaniczne poparcie mieszkańców Poznania, części radnych oraz dziennikarzy. Świadczy to o tym, że jesteśmy cenieni i że niesprawiedliwość, jaka nas dotyka, nie znajduje akceptacji.

Data wiadomości: 2007-10-01
Europejskie Dni Pracy Poznań 2007 -
Europejskie Dni Pracy Poznań 2007

Celem Targów jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat swobody przepływu pracowników na terenie Unii Europejskiej, wymiana doświadczeń oraz pełniejsze poznanie skali i natury mobilności w Unii Europejskiej poprzez zaznajomienie ludzi z kwestiami dotyczącymi swobody przepływu pracowników w Unii Europejskiej oraz EOG, warunkami życia i pracy i działaniami podjętymi w celu zwalczania barier w mobilności, na które napotykają migrujący za pracą.
Data wiadomości: 2007-09-17
IV SLAJDY W BUKU
 -
IV SLAJDY W BUKU

Czwarta edycja Slajdów Podróżniczych w Buku będzie okazją do wędrówki
karawanowym szlakiem Zanskaru w Himalajach oraz podróży w zadziwiający swym
bogactwem świat sów. Oba pokazy slajdów były prezentowane podczas Terra - VI
Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Warszawie.
Data wiadomości: 2007-01-08
Gród Kaliski na Zawodziu będzie jeszcze większą atrakcją

Kalisz to najstarsze w Polsce miasto o pisanej metryce. Już w II w n.e. aleksandryjski geograf Klaudiusz Ptolemeusz wymienił je po raz pierwszy w swoim „Wstępie do geografii”. Najstarszą częścią Kalisza i zarazem jego kolebką jest Zawodzi, położone w południowej części współczesnego miasta. Tam właśnie zlokalizowany był wczesnośredniowieczny gród wraz z przylegającymi do niego osadami. Gród ten istniał od przełomu X do XIII w. Przez wieki przechodził on różne losy. Za panowania księcia Mieszka Starego przeżywał okres rozkwitu. W 1233 r .książę Henryk Brodaty zniszczył gród i przeniósł centrum osadnicze na północ od Zawodzia. Dzieła zniszczenia dopełniły liczne powodzie.
Data wiadomości: 2006-11-18
Usługi przedłużające sezon turystyczny - dodatkowa szansa na zysk

Rynek usług turystycznych w najbliższych latach będzie w Polsce się rozwijał. Według prognoz Instytutu Turystyki liczba przyjazdów turystów wzrośnie od 15,2 mln w 2005 roku do 19 mln w 2010 roku. Do krajowych urlopowiczów dołączą coraz chętniej odwiedzający nasz kraj turyści z zagranicy, głównie z Niemiec. Wiedzą o tym polskie ośrodki turystyczne, które modernizują swoją bazę przygotowywując się do przyszłorocznego sezonu.
Data wiadomości: 2006-11-13
Aby wielkopolskie lasy były bezpieczne

Opiekę nad lasami w całej Polsce sprawują poszczególne oddziały Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz podległe im nadleśnictwa, których zadaniem jest przede wszystkim dbanie o lasy znajdujące się na ich terenach. Jednym z wielu zadań jakie muszą wypełniać, jest ochrona przeciwpożarowa podległych im obszarów. Jako że są to bardzo rozległe tereny, nie jest to zadanie proste. Ale lepiej i przede wszystkim taniej jest zapobiegać pożarom lasów niż później angażować ogromne siły i środki aby je gasić.
Data wiadomości: 2006-10-29
Przebudowa wiaduktu według projektu Dromostu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu zarządzająca drogą krajową numer 11 wyłoniła wykonawcę projektu przebudowy wiaduktu w Obornikach Wielkopolskich. Sierpniowy przetarg wygrała poznańska firma Dromost sp. z o.o., która przedstawiła zdecydowanie najlepszą i najtańszą ofertę.
Data wiadomości: 2006-10-20
| od 1 do 15 | następne | wszystkie wyniki ( 25 ) |

  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 -\Wielkopolska
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE

  OSTATNIO KOMENTOWANE:

A co jeśli cło zostanie zapłacone, a pojazd nie przerejestrowany?
Ktoś tam pracuje ? Wyglada nieźle - jak płacą ?
Daniel
Tlenoterapia to również ważny element leczenie wielu chorób płucnych. Dla wielu osób tlenoterapia do
Karina83
Mój wujek ma ponad 80 lat i dał sie nabrać nakolorowe opakowanie czekoladek firmyAleksandra. Kupił k
El.W.
Kupilem przez przpadek cukierki Pani Hildebrand-Mietus tak mi posmakowaly ze kupilbym jeszcze ale ni
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl