Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
| pierwsze 15 wyników |
Jakość powietrza w podpoznańskich gminach. Trzeba uciekać z centrum miasta?

Jakość powietrza ma realny wpływ na stan zdrowia oraz samopoczucie. Liczne badania potwierdzają, że oddychanie powietrzem
zanieczyszczonym może przyczynić się do rozwoju chorób płuc oraz układu krążenia. Zgodnie z danymi GIOŚ - Głównego Inspektoratu
Ochrony Środowiska, powietrze w centrum dużych miast jest dużo gorszej jakości. Wpływ na to mają: wysokie natężenie ruchu
samochodowego, używanie do palenia węgla (lub, wbrew przepisom, śmieci), a także niedostateczny poziom zieleni w zagospodarowaniu
przestrzennym dużych miast.
Data wiadomości: 2018-12-06
Wolontariat z MOPR

Już w październiku rusza kolejna odsłona projektu "Wolontariat z MOPR".
Data wiadomości: 2009-10-13
Kierowco już czas!

Zanim śnieg pokryje drogi, a zima na dobre zagości, warto pomyśleć o bezpieczeństwie naszej jazdy. Pierwsze mrozy mamy już za sobą, warto więc pamiętać, że to już ostatni moment na zmianę opon na zimowe.

Temperaturą graniczną, przy której należy wymieniać opony jest temperatura 7 stopni Celsjusza. - Poniżej tej granicy optymalnym rozwiązaniem są opony zimowe, powyżej opony letnie - wyjaśnia dr Piotr Białek, główny technolog w fabryce opon Bridgestone Poznań.
Data wiadomości: 2008-11-28
Zostań liderem Stowarzyszenia WIOSNA -
Zostań liderem Stowarzyszenia WIOSNA

Świąteczna PACZKA to nowatorska, ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest przekazanie konkretnej świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin i osób samotnych z całej Polski. Jej dotychczasowy sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, którzy wsparci przez profesjonalistów współpracujących ze Stowarzyszeniem WIOSNA udowodnili, że świat może być lepszy. WIOSNA zaprasza liderów do społeczności osób wzajemnie sobie pomagających, którym „nie jest wszystko jedno” i którzy wierzą, że wspólnymi siłami można wywołać uśmiechy na twarzach wielu potrzebujących wsparcia ludzi.
Data wiadomości: 2008-07-23
Lord of the Dance -
Lord of the Dance

Legendarne widowisko z Irlandii stworzone przez wybitnego artystę - Michael`a Flatley.
Najlepsi tancerze z całego świata w przedstawieniu, będącym absolutnym wyznacznikiem perfekcji.
Dzięki temu show świat po raz pierwszy poznał i pokochał irlandzki taniec.
Wystąpili dla 50 milionów widzów w 60 krajach świata.
Ich przedstawienie bije wszelkie rekordy popularności.
Spektakularna choreografia i zniewalająca muzyka.
Porywająca historia o walce dobra ze złem wytańczona w najlepszym stylu.
Jeśli nie widziałeś "Lord of the Dance", nie zdołasz wyobrazić sobie atmosfery szmaragodwej wyspy.
Data wiadomości: 2008-01-25
Eko-jazda w Poznaniu

W najbliższą niedzielę, 28 października o godz. 12.00, w ramach unijnego projektu ECODRIVEN, odbędzie się na Torze Wyścigowym „Poznań” w Przeźmierowie impreza promująca bezpieczne, przyjazne środowisku i oszczędne w zużyciu paliwa techniki jazdy.
Podczas imprezy będzie można zapoznać się z zasadami eko-jazdy, z zaletami samochodu hybrydowego Toyota Prius i spróbować swoich sił w roli eko-kierowcy.
Data wiadomości: 2007-10-24
Ogólnopolski krok do zdrowia

Nordic Walking to forma ruchu przeznaczona dla każdego bez względu na wiek
i kondycję fizyczną. Chodzenie jest dla człowieka najbardziej naturalną aktywnością
– tłumaczy Anna Majerkiewicz-Lenart – prezes zarządu Fundacji Aktywni i instruktor Nordic Walking. Dzięki zastosowaniu specjalnie dopasowanych kijków, które służą do odpychania podczas marszu, uruchamianych jest większość mięśni, a przy tym nieobciążone pozostają stawy kolanowe oraz kręgosłup. Dlatego jest to sport nie tylko bezpieczny, ale i skuteczny przy utracie nadwagi, leczeniu różnych schorzeń oraz wzmacnianiu kondycji fizycznej.
Celem akcji jest zmotywowanie ludzi do wyjścia z domu i podjęcia aktywności sportowej – mówi Tadeusz Polański, producent polskiego leku ziołowego na krążenie Venoforton. Szczególnie zależy nam na osobach starszych. Chcemy im pokazać, że uprawianie sportu nie wymaga skomplikowanych czynności – dodaje. Taki rodzaj sportu jest pomocny m.in. w walce z niewydolnością układu oddechowego i krążenia, wadami i schorzeniami kręgosłupa, wadami postawy, osteoporozą, chorobami Parkinsona i Alzheimera.
Data wiadomości: 2007-10-01
Co różni sukces od porażki w przypadku studentów?

Biuro organizacji AIESEC, które znajduje się przy budynku głównym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, już wkrótce będzie pełne nowych członków. Odbywająca się od
2 do 10 października rekrutacja umożliwi kolejnym studentom szansę na rozwój poza uczelnią, a także wyjazd na praktykę zagraniczną.
Co daje bycie członkami AIESEC? W organizacji cały czas aktywnie zdobywamy wiedzę, rozwijąc się w wielu kierunkach, w zależności od naszych zainteresowań. Marketing, edukacja, finanse, technologie informacyjne, rozwój społeczeństwa czy zarządzanie zasobami ludzkimi to tylko kilka z obszarów. Członkowie organizacji chodzą na spotkania do firm, negocjują warunki porozumień i przygotowują materiały promocyjne. Prowadzą projekty prospołeczne, pomagające np. bezrobotnym w aktywizacji zawodowej. Dzięki temu stają się przedsiębiorczy i mają stały kontakt ze światem lokalnego biznesu. Kontakt jakiego większość studentów nie posiada.
Dopełnieniem działalności w AIESEC jest możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczą do jednego ze 100 krajów, w których organizacja ma oddziały. Umożliwia to nie tylko
zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego, ale rozwinięcie wrażliwości kulturowej.
Data wiadomości: 2007-10-01
DO MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WIELKOPOLSKI

List otwarty pracowników Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Ostatnie trzy miesiące były dla nas ciężkim okresem. Mamy jednak nadzieję, że wydarzenia związane z obsadzeniem stanowiska dyrektora Muzeum, które wówczas miały miejsce, nie odbiły się negatywnie na naszej działalności. Nie są prawdziwe wypowiedzi wiceprezydenta Poznania Macieja Frankiewicza, że nowy dyrektor przywróci właściwe funkcjonowanie naszej placówki, gdyż nawet podczas tzw. bezkrólewia zorganizowaliśmy 4 wystawy, 3 weekendy edukacyjne, ferie dla dzieci, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, „Noc Muzeów”, 3 konferencje naukowe (w tym dwie międzynarodowe), a ostatnio „Dni Otwarte w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu”. Martwi nas to co się dzieje wokół naszej instytucji, cieszy natomiast spontaniczne poparcie mieszkańców Poznania, części radnych oraz dziennikarzy. Świadczy to o tym, że jesteśmy cenieni i że niesprawiedliwość, jaka nas dotyka, nie znajduje akceptacji.

Data wiadomości: 2007-10-01
Europejskie Dni Pracy Poznań 2007 -
Europejskie Dni Pracy Poznań 2007

Celem Targów jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat swobody przepływu pracowników na terenie Unii Europejskiej, wymiana doświadczeń oraz pełniejsze poznanie skali i natury mobilności w Unii Europejskiej poprzez zaznajomienie ludzi z kwestiami dotyczącymi swobody przepływu pracowników w Unii Europejskiej oraz EOG, warunkami życia i pracy i działaniami podjętymi w celu zwalczania barier w mobilności, na które napotykają migrujący za pracą.
Data wiadomości: 2007-09-17
IV SLAJDY W BUKU
 -
IV SLAJDY W BUKU

Czwarta edycja Slajdów Podróżniczych w Buku będzie okazją do wędrówki
karawanowym szlakiem Zanskaru w Himalajach oraz podróży w zadziwiający swym
bogactwem świat sów. Oba pokazy slajdów były prezentowane podczas Terra - VI
Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Warszawie.
Data wiadomości: 2007-01-08
Gród Kaliski na Zawodziu będzie jeszcze większą atrakcją

Kalisz to najstarsze w Polsce miasto o pisanej metryce. Już w II w n.e. aleksandryjski geograf Klaudiusz Ptolemeusz wymienił je po raz pierwszy w swoim „Wstępie do geografii”. Najstarszą częścią Kalisza i zarazem jego kolebką jest Zawodzi, położone w południowej części współczesnego miasta. Tam właśnie zlokalizowany był wczesnośredniowieczny gród wraz z przylegającymi do niego osadami. Gród ten istniał od przełomu X do XIII w. Przez wieki przechodził on różne losy. Za panowania księcia Mieszka Starego przeżywał okres rozkwitu. W 1233 r .książę Henryk Brodaty zniszczył gród i przeniósł centrum osadnicze na północ od Zawodzia. Dzieła zniszczenia dopełniły liczne powodzie.
Data wiadomości: 2006-11-18
Usługi przedłużające sezon turystyczny - dodatkowa szansa na zysk

Rynek usług turystycznych w najbliższych latach będzie w Polsce się rozwijał. Według prognoz Instytutu Turystyki liczba przyjazdów turystów wzrośnie od 15,2 mln w 2005 roku do 19 mln w 2010 roku. Do krajowych urlopowiczów dołączą coraz chętniej odwiedzający nasz kraj turyści z zagranicy, głównie z Niemiec. Wiedzą o tym polskie ośrodki turystyczne, które modernizują swoją bazę przygotowywując się do przyszłorocznego sezonu.
Data wiadomości: 2006-11-13
Aby wielkopolskie lasy były bezpieczne

Opiekę nad lasami w całej Polsce sprawują poszczególne oddziały Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz podległe im nadleśnictwa, których zadaniem jest przede wszystkim dbanie o lasy znajdujące się na ich terenach. Jednym z wielu zadań jakie muszą wypełniać, jest ochrona przeciwpożarowa podległych im obszarów. Jako że są to bardzo rozległe tereny, nie jest to zadanie proste. Ale lepiej i przede wszystkim taniej jest zapobiegać pożarom lasów niż później angażować ogromne siły i środki aby je gasić.
Data wiadomości: 2006-10-29
Przebudowa wiaduktu według projektu Dromostu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu zarządzająca drogą krajową numer 11 wyłoniła wykonawcę projektu przebudowy wiaduktu w Obornikach Wielkopolskich. Sierpniowy przetarg wygrała poznańska firma Dromost sp. z o.o., która przedstawiła zdecydowanie najlepszą i najtańszą ofertę.
Data wiadomości: 2006-10-20
MPK w Poznaniu będzie chronione

Na skorzystanie z usług ochroniarzy zdecydowało się już Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. 5 grudnia 2006 r. organizuje ono przetarg całościowy na wykonanie usług ochrony mienia i konwojowania wartości pieniężnych. Do zadań wykonawcy należałby ochrona obiektów MPK Poznań sp. z o.o. podlegających obowiązkowej ochronie, ochrona obiektów MPK Poznań sp. z o.o. nie podlegających obowiązkowej ochronie oraz konwojowanie wartości pieniężnych będących w dyspozycji MPK Poznań sp. z o.o.
Data wiadomości: 2006-10-18
W Kaliszu będzie najjaśniej pod latarnią

Miasta dzięki sprzyjającej koniunkturze gospodarczej i dobremu gospodarzeniu w pełni korzystają z pieniędzy jakie zostały w kasie. Przeznaczają je na różne inwestycje. Ważna jest budowa nowych dróg, szkół, remonty szpitali. Na to wszystko miejscy włodarze muszą znaleźć pieniądze. Jednak coraz częściej jest tak, że pieniądze znajdują się zarówno na poważne remonty czy budowy jak i na te mniej istotne. Często przez brak pieniędzy te mniej istotne inwestycje były spychane na dalszy plan. Teraz przynajmniej w niektórych miastach się to zmieni.
Data wiadomości: 2006-10-16
Zadaszą piastowskie ruiny w Ostrowie Lednickim

Praca pod czujnym okiem konserwatora i to w dodatku w miejscu, w którym narodziła się piastowska Polska - wczesnośredniowiecznym grodzie zwanym Lednica związanym z Mieszkiem I i Bolesławem Chrobrym - to nie lada wyzwanie dla firm budowlanych. Chętnych do wzięcia udziału w przetargu ogłoszonym przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z pewnością jednak nie zabraknie, praca przy takim przedsięwzięciu to bowiem bezcenne doświadczenie, które będzie procentować przy kolejnych tego typu zamówieniach.
Data wiadomości: 2006-10-12
Nowa oczyszczalnia pod Poznaniem

Urząd Gminy Dopiewo w woj. wielkopolskim ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków. Dopiewo to położona nieopodal Poznania wieś zamieszkała przez około 2300 osób.
Data wiadomości: 2006-10-06
Sprzedają bo stare?

Podjęcie decyzji dotyczącej sprzedaży nieruchomości o charakterze zabytkowym, często o dużym znaczeniu historyczno – kulturowym musi być wyjątkowo dobrze przemyślane przez właścicieli. Często pochopne pozbycie się cennej nieruchomości może przynieść straty. I nie chodzi tu o blamaż finansowy, ale o utratę fragmentu dziedzictwa kulturowego i historycznego, jakie wiele zabytkowych obiektów posiada.
Data wiadomości: 2006-10-05
Zabytkowy traktor do remontu

Przybytki muzealne zwykle są na szarym końcu jeśli chodzi o uzyskiwanie państwowych dotacji na ich funkcjonowanie. W związku z tym muzea są wciąż niedoinwestowane, ciągle brakuje pieniędzy na bieżące remonty, naprawy, nie mówiąc już o jakichkolwiek inwestycjach choćby w zakup ciekawych eksponatów.
Data wiadomości: 2006-10-03
Obsługa selektywnej zbiórki śmieci w Poznaniu

Poznań okazuje się być wzorem i przykładem wdrażania w życie modelu znanego choć nie wszędzie stosowanego a dotyczącego sortowania śmieci.
Data wiadomości: 2006-10-02
KKS Lech Poznań - od teraz z Warką -
KKS Lech Poznań - od teraz z Warką

10 lipca 2006 r. - „Chcemy być lepsi” nowe hasło KKS Lecha Poznań, będzie realizowane dzięki wsparciu marki Warka.
W poniedziałek, 10 lipca KKS Lech Poznań podpisał nową umowę sponsorską, na mocy której przez najbliższe trzy lata Warka będzie strategicznym sponsorem klubu.
Data wiadomości: 2006-07-11
Konkurs Akcja Akacja

AKCJA AKACJA polega na wyróżnianiu kobiet, które w sposób wyjątkowy przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wspólnot lokalnych. W znanych miejscach publicznych, skwerach i parkach miejskich, dla każdej zwyciężczyni zasadzimy drzewko akacji – symbol rozwoju i wkładu kobiet w środowiska lokalne. Mamy nadzieję, że po kilku latach w wielu miastach Polski powstaną całe akacjowe aleje, będące żywym świadectwem uczestnictwa kobiet w życiu publicznym.
Data wiadomości: 2006-05-18
X Spotkania Grup Feministycznych -
X Spotkania Grup Feministycznych

Zapraszamy do wzięcia udziału w X Spotkaniach Grup Feministycznych, które w Poznaniu organizuje Stowarzyszenie Kobiet Konsola. W tym roku konferencja odbywa się pod hasłem: Queerowanie feminizmu. Estetyka, polityka czy coś więcej?
Konferencja będzie miała miejsce 19, 20 i 21 maja 2006 roku, w
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, w sali Audiowizualnej.
Data wiadomości: 2006-05-18
| pierwsze 15 wyników |

  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 -\Wielkopolska
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE

  OSTATNIO KOMENTOWANE:

A co jeśli cło zostanie zapłacone, a pojazd nie przerejestrowany?
Ktoś tam pracuje ? Wyglada nieźle - jak płacą ?
Daniel
Tlenoterapia to również ważny element leczenie wielu chorób płucnych. Dla wielu osób tlenoterapia do
Karina83
Mój wujek ma ponad 80 lat i dał sie nabrać nakolorowe opakowanie czekoladek firmyAleksandra. Kupił k
El.W.
Kupilem przez przpadek cukierki Pani Hildebrand-Mietus tak mi posmakowaly ze kupilbym jeszcze ale ni
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl