Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
 Lord of the Dance - Lord of the Dance -
Lord of the Dance

Legendarne widowisko z Irlandii stworzone przez wybitnego artystę - Michael`a Flatley.
Najlepsi tancerze z całego świata w przedstawieniu, będącym absolutnym wyznacznikiem perfekcji.
Dzięki temu show świat po raz pierwszy poznał i pokochał irlandzki taniec.
Wystąpili dla 50 milionów widzów w 60 krajach świata.
Ich przedstawienie bije wszelkie rekordy popularności.
Spektakularna choreografia i zniewalająca muzyka.
Porywająca historia o walce dobra ze złem wytańczona w najlepszym stylu.
Jeśli nie widziałeś "Lord of the Dance", nie zdołasz wyobrazić sobie atmosfery szmaragodwej wyspy.

"Lord of the Dance" to doskonały przykład kunsztu irlandzkich tancerzy, którzy za pomocą uniwersalnego języka tańca przedstawiają klasyczną opowieść o walce dobra ze złem, poprzeplataną wątkami miłosnymi. Widowisko zachwyca niezwykłymi umiejętnościami stepowania, wyszukanymi strojami i niewiarygodnie trudną choreografią, opracowaną przez Michael`a Flatley – pierwszego w historii Amerykanina, który zwyciężył w Ogólnoświatowych Mistrzostwach Tańca Irlandzkiego. Flatley znalazł się w Księdze Rekordów Guinness`a jako właściciel najszybszych nóg na świecie – tancerz wykonuje imponującą liczbę 35 uderzeń stopą na sekundę. Megawidowisko, które stworzył, postawiło irlandzki taniec w światłach reflektorów i wywołało falę fascynacji celtyckim tańcem. Piękna, dynamiczna muzyka w połączeniu z efektami specjalnymi zabierają widzów w pełną przygód magiczną podróż po krainie celtyckich tradycji. Artyści zadziwiają szybkością ruchów, która ani odrobinę nie ujmuje ich popisom perfekcyjnej precyzji. Show urzeczywistnia wiarę jego twórcy i reżysera w to, że muzyka i taniec mają moc docierania do serc i jednoczenia ludzi, bez względu na miejsce, z którego się wywodzą.

"Lord of the Dance" rzucił na kolana pięćdziesiąt milionów widzów w każdym wieku i w każdym z sześćdziesięciu krajów, w których wystąpił. Podczas tego widowiska sale zawsze są pełne. "Lord of the Dance" jest najczęściej komentowanym w mediach przedstawieniem w historii widowisk muzycznych i absolutnym rekordzistą, który przyniósł, jak dotąd, bajońską sumę $500,000,000
z wpływów kasowych. W Australii wiadomość o przyjeździe tancerzy wywołała istną euforię. W zaledwie dwa tygodnie wyprzedano 250 000 biletów.

To, co podczas występów pokazuje "Lord of the Dance", to coś o wiele doskonalszego od tańca. Umiejętności artystów przechodzą najśmielsze oczekiwania, dostarczając widzom wrażeń, które na zawsze pozostają w pamięci. Widowisko stanowi jedyną okazję, by poznać unikalny czar autentycznej, irlandzkiej kultury.

W skład obsady "Lord of the Dance" wchodzą mistrzowie tańca irlandzkiego z całego świata. Show obejmuje 21 scen, które zdumiewają energicznym tańcem, bogatymi kostiumami i wyszukaną scenografią. Nowatorskie oświetlenie zostało świetnie dobrane do ogólnej koncepcji artystycznej. Efekty pirotechniczne, obok tradycyjnych, płonących pochodni, budują tajemniczą atmosferę. Choć widowisko opiera się na irlandzkiej tradycji, jednocześnie wykracza poza jej ramy, aby dotrzeć do współczesnego odbiorcy. Właśnie umiejętne czerpanie z przeszłości i przedstawianie irlandzkiego dorobku w nowoczesnej formie decydują o geniuszu twórcy widowiska.

Postać Flatley`a ściśle wiąże się z falą fascynacji celtyckim tańcem, która rozprzestrzenia się od połowy lat dziewięćdziesiątych. Flatley zdołał przeistoczyć oryginalny taniec ludowy w spektakularne megawidowisko, które dziś ma miliony fanów na całym świecie (szacuje się, że istnieje około 2,400 stron internetowych poświęconych temu spektaklowi). "Lord of the Dance" przekazuje oszałamiającą interpretację jednej z najsłynniejszych legend Irlandii. To właśnie dzięki temu przedstawieniu cały świat poznał i docenił, czym jest irlandzki taniec. Show, którego premiera miała miejsce w Dublinie w 1996 roku szybko zdobyło ogromną popularność. Stało się jednym z najczęściej podróżujących grup tańca irlandzkiego w historii. Przedstawienie oszałamia publiczność połączeniem stylów zakorzenionych w tradycyjnej formie tańca celtyckiego, który ewoluował na przestrzeni dwóch tysięcy lat.

Jego rodzice są rodowitymi Irlandczykami. Flatley urodził się i wychował w Irlandii, gdzie zapałał miłością do tradycyjnego tańca celtyckiego. Gdy tworzył "Lord of the Dance", to tę odmianę tańca połączył z ultranowoczesnymi technikami i innymi stylami. Irlandzki taniec to dla Flatley`a coś więcej niż tylko pasja – to jego dziedzictwo: matka i dziadek artysty byli mistrzami. Flatley zaczął trenować już w wieku czterech lat. W 1994 roku cały świat zamarł, oglądając w zachwycie jego oszałamiający występ podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. W związku z zawodowymi dokonaniami Flatley został obsypany zaszczytami: magazyn Irish America Magazine wybrał go za jednego z największego Amerykanina irlandzkiego pochodzenia dwudziestego wieku (The Greates Irish American of the Century). Zaś Stowarzyszenie National Geographic ogłosiło Flatleya „Żywym Skarbem”.Artysta osobiście dba o najwyższy poziom widowiska, nadzorując wszystkie szczegóły. Często podkreśla, że show jest bardzo bliskie jego sercu. Skomponowanie muzyki powierzył Ronanowi Hardimanowi, laureatowi licznych nagród, który tworzył m.in. dla telewizji BBC i PBS (USA). Choć Hardiman już wcześniej cieszył się międzynarodowa sławą, zaś spektakularny sukces "Lord of the Dance" sprawił, że kariera kompozytora nabrała dynamicznego przyspieszenia.

Postawa tancerzy irlandzkich jest bardzo charakterystyczna – wyprostowani i uśmiechnięci w zawrotnym tempie perfekcyjnie wykonują skomplikowane sekwencje kroków, podskoków i wymachów. Tak trudna choreografia wymaga od nich wielkiego talentu i dbałości nawet o najdrobniejsze szczegóły. Choć może wydawać się to karkołomnym zadaniem, członkowie "Lord of the Dance" prezentują najwyższy światowy poziom i dają sobie z tanecznym układem radę bez problemu. To właśnie na nich wzorują się inne grupy tańca irlandzkiego.

Dziś dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley`a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.

Poznań: 04.03.2008r. godz. 19.00, Hala Arena
Ceny biletów: 140zł, 110zł, 90zł
Punkty sprzedaży:
Arena (061) 866 23 45
C.I.M (061) 851 96 45
Gromada (061) 847 22 52
EMPiK POZNAŃ PLAZA (061) 656 33 31
EMPiK Poznań King Cross (061) 886 02 35
Rock Long Luck (061) 853 35 41
Sieć Media Markt Poznań (061) 874 49 50

Data wiadomości: 2008-01-25
Powrót do zestawienia

  SKOMENTUJ POWYŻSZĄ INFORMACJĘ+ Dodaj własny komentarz        


  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 -\Wielkopolska
  -\Poznań
  -\Pozostałe
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2021 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl