Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
Pomagam w razie problemów związanych z widocznością w internecie - Masz problem - zapytaj!
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
| poprzednie | od 16 do 30 | następne | wszystkie wyniki ( 127 ) |
Mosina - naturalnie piękne miejsce -
Mosina - naturalnie piękne miejsce

Gmina Mosina wielu Poznaniakom kojarzy się z rodzinnym wypoczynkiem w Wielkopolskim Parku Narodowym i w Rogalinie. Od niedawna pobyt w Mosinie wypada rozpocząć od zobaczenia rzeźby "Eleganta z Mosiny", a skończyć deserem w jednej ze znanych w regionie cukierni, ulokowanych na mosinskim rynku. Dla tysięcy mieszkańców gmina Mosina to miejsce, w którym chce się żyć!!!
Data wiadomości: 2006-08-21
POZNAŃ MIASTEM MŁODOŚCI - 
Rozmowa z dyrektorem Promocji Inwestycji Miasta Poznania Januszem Krysiakiem -
POZNAŃ MIASTEM MŁODOŚCI - Rozmowa z dyrektorem Promocji Inwestycji Miasta Poznania Januszem Krysiakiem

Obecna prognoza dla Poznania podaje, iż Poznań ma się wyludnić, liczba ludności ma się zmniejszyć o niemal kilkadziesiąt tysięcy osób, które zamieszkają poza granicami miasta. To można zmienić. Poznań ma szanse stać się jednym z najmłodszych miast Polski. I to wyznacza kierunek naszych działań, propozycje dla inwestorów i świata biznesu.
Data wiadomości: 2006-07-26
PIĘKNOŚCI  JEDNEGO SEZONU czyli
co warto wiedzieć o  jednorocznych roślinach balkonowych -
PIĘKNOŚCI JEDNEGO SEZONU czyli co warto wiedzieć o jednorocznych roślinach balkonowych

Rokrocznie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kwiaty jednoroczne. Nic dziwnego, bowiem ukwiecony balkon lub taras to nie tylko wizytówka jego właściciela, ale często jedyny pełen zieleni azyl, z którego mogą skorzystać mieszkańcy miast. W handlu dostępnych jest wiele gatunków i odmian tych roślin, dlatego przed dokonaniem wyboru zakupu warto poszerzyć nieco swoją wiedzę na temat wymagań czy sposobu pielęgnacji tych najbardziej popularnych.
Data wiadomości: 2006-05-05
Dąbrowy Krotoszyńskie -
Dąbrowy Krotoszyńskie

W południowej części zasięgu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, na terenie nadleśnictw: Krotoszyn, Jarocin, Taczanów i Piaski występują unikalne zwarte kompleksy lasów liściastych, które tworzy głównie dąb szypułkowy. Szczególnie lasy Krotoszyńskie znane są z rozległych, okazałych dąbów. W Nadleśnictwie Krotoszyn stanowią one 37,8% powierzchni 43,6 % zasobności lasów. Drzewostany z panującym dębem szypułkowym zajmują tam powierzchnie 6810 ha, a zasobność ich wynosi ponad 2 mln m3. Przeszło 3700 ha tych drzewostanów to dąbrowy ponad stuletnie.
Data wiadomości: 2006-05-04
O historii i dzisiejszych wyzwaniach, z dyrektorem Wielkopolskiego Parku Narodowego - Adamem Kaczmarkiem - rozmawia Mariola Zdancewicz -
O historii i dzisiejszych wyzwaniach, z dyrektorem Wielkopolskiego Parku Narodowego - Adamem Kaczmarkiem - rozmawia Mariola Zdancewicz

Wielkopolski Park Narodowy powstał w 1957 roku, był 7 z kolei parkiem narodowym w Polsce. Profesor Adam Wodziczko wysunął hipotezę utworzenia parku, uznając ten obszar za przyrodniczo cenny udokumentowując to, ale nie doczekał się, zmarł jeszcze przed utworzeniem parku.
Tu na tym terenie zatrzymało się ostatnie zlodowacenie bałtyckie, stąd ta morena czołowa, która jest najbardziej widoczna na terasie Poznań-Mosina-Stęszew.
Data wiadomości: 2006-04-27
Muzeum Przyrodnicze
Wielkopolskiego Parku Narodowego -
Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego (WPN) w Jeziorach otwarto w maju 1998 roku. Kontynuuje ono działalność Muzeum Przyrodniczego WPN w Puszczykowie, które powstało z inicjatywy Antoniego Wiśniewskiego, inż. Gustawa Spławy-Neymana oraz inż. Józefa Kostyrko.
Już w 1949 roku postanowili oni stworzyć muzeum o funkcjach dydaktyczno-naukowych w projektowanym Wielkopolskim Parku Narodowym. A. Wiśniewski, opracował koncepcję tematyczną ekspozycji, pozyskał i przygotował eksponaty oraz zebrał książeczki do muzealnej biblioteki.
Data wiadomości: 2006-03-24
Leśnictwo i łowiectwo z wiedzą, pasją i sercem.... -
Leśnictwo i łowiectwo z wiedzą, pasją i sercem....

"Wszystko, co chce się osiągnąć w zakresie łowiectwa, musi być z góry przewidziane, a wykonywanie tego zabezpieczone aktywnym współdziałaniem myśliwego z przyrodą. Należy zatem stworzyć zwierzynie jak najbardziej sprzyjające warunki bytowania poprzez: tępienie szkodników, dokarmianie, eliminowanie zwierząt chorych, racjonalny odstrzał, zachowuje spokój w łowisku w okresie lęgowym itp. Polowanie więc należy traktować jako jeden z zabiegów hodowlanych, a nie jako zadanie główne." Stanisław Godlewski "Vademecum myśliwego" 1955R
Data wiadomości: 2006-03-03
Rowerem wzdłuż Warty, przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski -
Rowerem wzdłuż Warty, przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski

Wśród wielu możliwości wypoczynku czynnego z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się turystyka rowerowa. Podróżowanie rowerem daje możliwość dojechania niemal wszędzie. Ponadto rower nie sprawia problemu z parkowaniem, nie hałasuje, nie emituje szkodliwych substancji do środowiska.Jadąc nim, obcujemy z otaczającą przyrodą w sposób cudownie bezpośredni, doznajemy wielu niepowtarzalnych wrażeń
Data wiadomości: 2006-02-14
Najstarszy las komunalny Poznania - DĘBINA -
Najstarszy las komunalny Poznania - DĘBINA

Pierwsze dane dotyczące historii formowania się lasów komunalnych w Poznaniu pochodzą z 1834 roku. Grupa wybitnych obywateli Poznania m.in. hr. Edward Raczyński, założyła wówczas Towarzystwo Upiększania Miasta, którego głównym celem był rozwój terenów zielonych w Poznaniu i jego okolicach. Pierwszym lasem przeznaczonym do użytku publicznego był Las Dębiński o powierzchni 80 ha. który jako fundację przekazała miastu księżna Ludwika Radziwiłłowa. Położony na południowej części miasta, potocznie zwany Dębiną, jest uświęconym wiekową tradycją miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Poznania, posiadającym także wspaniałą, dziką przyrodę.
Las Dębiński uchodzi za najbardziej zbliżony, pod względem gatunkowego, do naturalnego lasu w Poznaniu. jest pozostałością po dawnych, rozległych lasach lęgowych rosnących w dolinie Warty.
Data wiadomości: 2006-02-07
Pomoc Caritas dla ofiar katastrofy w Katowicach -
Pomoc Caritas dla ofiar katastrofy w Katowicach

W związku z tragicznym wypadkiem, jaki wydarzył się w sobotę 28 stycznia się w Hali Międzynarodowych Targów Katowickich Caritas wraz z całym Kościołem Katolickim w Polsce włączyła się w akcję organizowania pomocy dla osób, które zostały ranne oraz dla rodzin ofiar.
Data wiadomości: 2006-01-30
KONKURS FOTOGRAFICZNY
KONKURS FOTOGRAFICZNY "OBLICZA WIELKOPOLSKI" rozpoczęty!

Celem konkursu jest propagowanie Wielkopolski poprzez fotografię, bądź jeśli ktoś woli, odwrotnie. Fotografia jest sztuką rozwijającą się tak dynamicznie, że jej obecny, masowy charakter zezwala na wyrażenie swojego punktu widzenia dosłownie każdemu.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących. Zarówno do tych, którzy chcą się wykazać dobrą fotografią, ale także i tych, którzy pragną pokazać innym swoje miejsce.
Data wiadomości: 2006-01-27
O 130 leciu, repertuarze i planach Teatru Polskiego  -
O 130 leciu, repertuarze i planach Teatru Polskiego

Mamy coraz więcej radości niż kłopotów. Cieszy nas wysoka frekwencja, ranga naszych premier, nagrody, zaproszenia na festiwale. Wyrazem tej dobrej passy jest uznanie Teatru Polskiego w Poznaniu w ankiecie przeprowadzonej przez miesięcznik Teatr za najlepszą scenę ubiegłego sezonu obok Teatru Rozmaitości z Warszawy i Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha. Satysfakcję sprawiło mi też przyznanie Paszportu Polityki w dziedzinie Teatru.
Data wiadomości: 2006-01-12
87. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego -
87. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego

Powstanie w Wielkopolsce wybuchło 27 grudnia 1918 roku, w reakcji na demonstracje Niemców sprzeciwiających się wizycie w Poznaniu Ignacego J. Paderewskiego. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918. Było to jedno z dwóch, obok powstania wielkopolskiego 1806 roku, zwycięskich powstań w dziejach Polski.
Data wiadomości: 2005-12-27
Ekspansja zagraniczna - szanse, korzyści, zagrożenia -
Ekspansja zagraniczna - szanse, korzyści, zagrożenia

Jednodniowa Konferencja powstaje przy ścisłej współpracy z organizacjami i firmami i jest spotkaniem świata biznesu, przedstawicieli placówek dyplomatycznych, firm o randze międzynarodowej, środowiska naukowego oraz mediów. Uczestnikami Konferencji będą przedsiębiorcy budujący społeczność biznesową Wielkopolski. W konferencji planuje się uczestnictwo ambasadorów oraz konsulów Niemiec, Rosji oraz wybitnych profesorów Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po Konferencji zapraszamy zgromadzonych Gości na bankiet.
Data wiadomości: 2005-11-21
ŚWIAT BURSZTYNU -
ŚWIAT BURSZTYNU

Zalety bursztynu docenili jubilerzy, złotnicy, plastycy. Jednym z cudów świata jest wciąż poszukiwana legendarna złota komnata. Bursztyn oprawiony w srebro, złoto, brąz przedstawia się niezwykle pięknie i oryginalnie. Jest połączeniem piękna i siły natury, stał się amuletem. Wpatrując się w bursztyn oglądamy nieskończone piękno barw, odcieni i upływającego czasu milionów lat zastygłego w złotej roślinnej żywicy. Bursztyn od wieków służył do zdobienia wielu przedmiotów zarówno użytkowych jak i dekoracyjnych. Znany i doceniany już w starożytności stał się również dla Polaków ulubionym i popularnym materiałem zdobniczym.
Data wiadomości: 2005-10-19
| poprzednie | od 16 do 30 | następne | wszystkie wyniki ( 127 ) |

  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 -\Wielkopolska
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE

  OSTATNIO KOMENTOWANE:

Ktoś tam pracuje ? Wyglada nieźle - jak płacą ?
Daniel
Tlenoterapia to również ważny element leczenie wielu chorób płucnych. Dla wielu osób tlenoterapia do
Karina83
Mój wujek ma ponad 80 lat i dał sie nabrać nakolorowe opakowanie czekoladek firmyAleksandra. Kupił k
El.W.
Kupilem przez przpadek cukierki Pani Hildebrand-Mietus tak mi posmakowaly ze kupilbym jeszcze ale ni
Dodam, tylko że ogólnie przyjętą normą jest nawożenie trawnika około 3-6 razy na sezon. Dobrze spraw
Athyriaceae
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl