Powrót na stronę wejściowš -
For ENGLISH: www.GreatPoland.eu
Panel Użytkownika:  Załóż konto  -  Zaloguj się
Naucz się najbardziej popularnego 
tańca 
klubowego - West Coast Swinga!
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |    kontakt    reklama    o nas   
Dodaj newsa do SERWISU INFORMACYJNEGO !DODAJ własnego NEWSA
do Serwisu Informacyjnego CyberWielkopolski
WYSZUKIWARKA Serwisu Informacyjnego - Proszę wpisać słowo lub zwrot kluczowy:
potraktuj jako wyrażenie       osobne słowa
| pierwsze 15 wyników |
Nowy salon Wnętrza Vox w Poznaniu -
Nowy salon Wnętrza Vox w Poznaniu

Firma Vox prezentuje zupełnie nową koncepcję salonu z wyposażeniem wnętrz. Po raz pierwszy firmy z Grupy Kapitałowej Vox – Meble Vox i Składy budowlane prezentują w jednym miejscu ofertę najlepszych produktów: mebli i artykułów dekoracyjnych marki Meble Vox oraz okien i drzwi znanych producentów.
Data wiadomości: 2008-09-13
XXIX Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego WIOSNA 2008.
 -
XXIX Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego WIOSNA 2008.

Udział w Turnieju WIOSNA 2008 zapowiedziały najlepsze pary z Czech, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. W czasie Gali Tanecznej o godz. 18.00 odbędzie się Grand Prix Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich - półfinał i finał.
Data wiadomości: 2008-03-17
Co tańczy się na świecie? Co wybrać? Styl Międzynarodowy czy Amerykański?  -
Co tańczy się na świecie? Co wybrać? Styl Międzynarodowy czy Amerykański?

- Rozmowa z Adamem Czubem ze "Szkoły Tańca Romy Jakubowskiej i Adama Czuba" w Poznaniu, o tańcu, Tańcu z Gwiazdami i praktycznym podejściu do zagadnienia.
Data wiadomości: 2007-09-18
Wydział Prawa Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych - Studia Prawnicze w KUTNIE -
Wydział Prawa Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych - Studia Prawnicze w KUTNIE

Absolwent kończący Wydział Prawa WSUS, oprócz spełnienia tak wymogu formalnego, tj. dyplomu ukończenia studiów prawniczych, ma posiąść wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu na świadome i zgodne z zapotrzebowaniem rynkowym, dokonanie wyboru przyszłej ścieżki kariery zawodowej.
Sylwetka absolwenta studiów prawniczych ma być ukształtowana pod kątem możliwości dalszego rozwoju i znalezienia swojego miejsca na rynku usług prawniczych lub w obszarze sprawowania wymiaru sprawiedliwości, gdzie podstawowym wymaganiem jest posiadanie wyższego wykształcenia prawniczego. Absolwent będzie również przygotowany do podjęcia pracy w organach administracji publicznej.
Data wiadomości: 2007-06-12
MISS & MISS NASTOLATEK POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2007 -
MISS & MISS NASTOLATEK POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2007

Narodowy Konkurs Miss Polski organizowany jest od 1990 roku i ma formułę otwartą.
Magą wziąć w nim udział wszystkie bezdzietne panny w wieku 18 do 24 lat - w kategorii dorosłe i od 16 do 18 lat w kategorii nastolatki.
Wybory odbywają się w trzech etapach - konkurs regionalny, półfinal oraz finał..
Podczas regionalnego finału, który odbędzie się 25 maja w Kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentuje się 30 finalistek z całej Wielkopolski - 18 w kategorii dorosłe oraz 12 w kategorii nastolatki - wybranych podczas specjalnych castingów.
Data wiadomości: 2007-05-17
Szkolenia AKADEMII PARP w Poznaniu -
Szkolenia AKADEMII PARP w Poznaniu

Szkolenia e-learningowe w ramach projektu AKADEMIA PARP idą pełną parą. Projekt realizowany przez konsorcjum Estakada.pl-Betacom S.A., współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, okazał się sukcesem na skalę ogólnopolską, w związku z tym, już w kwietniu, szkolenia zawitają także do Poznania.
Data wiadomości: 2007-04-18
Dobry rok dla biznesu -
Dobry rok dla biznesu

2006 rok był rokiem dobrym. Dobrym, także dla biznesu. W Wielkopolsce powstało wiele nowych firm, a te już istniejące odnotowały bardzo dobre wyniki. 2006 rok był również bardzo dobrym rokiem dla Wielkopolskiego Klubu Kapitału - elitarnej organizacji przedsiębiorców, działającej w Poznaniu już od ponad 14 lat.
Data wiadomości: 2007-03-05
Czas na Poznań. Rozmowa z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym. -
Czas na Poznań. Rozmowa z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym.

Moja wizja, jest wizją miasta opartego na środowisku akademickim, na dobrze rozwiniętej nauce i na jej powiązaniach z biznesem. Miasta na wskroś nowoczesnego, studenckiego, w którym prym wiodą ludzie młodzi, kreatywni, potrafiący swoje pomysły wprowadzić w życie. Taka wizja jest realna i odpowiada aspiracjom poznaniaków. Chociaż zdarza się, że ci wyrażają swoje poglądy bardziej konkretnie, mówiąc na przykład o remontach dróg, czy o poprawie funkcjonowania służby zdrowia. By tego dokonać miasto musi mieć pewną siłę napędową, którą może być właśnie nauka i technologia.
Data wiadomości: 2007-02-02
Orli Staw - sposób na odpady  -
Orli Staw - sposób na odpady

ZUOK "Orli Staw" jest jednym z pierwszych w Wielkopolsce projektów dofinansowywanych z Funduszu Spójności. Utworzono go w 1994 r. i jego celem jest wspieranie jedności gospodarczej i społecznej państw należących do Unii Europejskiej. W latach 2000 - 2005 z jego pomocą realizowano 88 najpoważniejszych inwestycji ekologicznych. Obecnie zawarto już umowy o finansowaniu kolejnych 95 zadań. Przygotowywane są również następne projekty.
Data wiadomości: 2007-01-02
Rozmowa z Markiem Bajasem, prezesem zarządu Poznańskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego Sp. z.o.o. w Poznaniu -
Rozmowa z Markiem Bajasem, prezesem zarządu Poznańskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego Sp. z.o.o. w Poznaniu

Poznańskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego istnieją od prawie 90 lat na polskim rynku. Marek Basaj, który od paru lat jest ich prezesem, zmienił ich oblicze. Dzięki swojej działalności, udało mu się rozwinąć Zakład i otworzyć w nim nowoczesną przychodnię z prawdziwego zdarzenia, w której chorzy nie tylko mogą się przebadać, ale też uzyskają pomoc i doradztwo w zakresie wyboru sprzętu i rehabilitacji. Rozwinął również na szeroką skalę dystrybucję oraz współpracę z producentami i dostawcami sprzętu ortopedycznego.
Data wiadomości: 2006-11-28
Tarnowo Podgórne wzorem dla innych gmin

Gdyby przyjrzeć się jakimkolwiek rankingom polskich gmin, które sprzyjają inwestorom i są otwarte na gospodarczy rozwój, to gmina Tarnowo Podgórne w Wielkopolsce znalazłaby się w każdym z nich na czołowych miejscach. Czy to przypadek, a może celowe działanie i mozolna praca, aby rozwój gminy stał się priorytetem nie tylko władzy lokalnej ale i samych mieszkańców?
Data wiadomości: 2006-11-24
Dobry gospodarz gminy XXI wieku 
Z Burmistrzem Rakoniewic Józefem Jerzym Sieradzanem rozmawia Lidia Wejman  -
Dobry gospodarz gminy XXI wieku Z Burmistrzem Rakoniewic Józefem Jerzym Sieradzanem rozmawia Lidia Wejman

Jak zachęciłby Pan osoby, które nigdy nie słyszały o Rakoniewicach, by je odwiedziły?

Rakoniewice są przepięknym miasteczkiem z wieloma atrakcjami turystycznymi. Naszą perłą jest Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa, w którym mieści się również pracownia przyrodnicza pana Albina Łąckiego.
Data wiadomości: 2006-11-07
Cztery lata na pełnych obrotach -
Cztery lata na pełnych obrotach

Setki telefonów i spotkań, komórka, która bezlitośnie dzwoni cały czas, stosy dokumentów do zaopiniowania, tak wygląda dzień Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego. Obowiązki służbowe wypełniają, każdą godzinę, często wolne weekendy i święta "Tak jednak musi być" - mówi starosta. Jego praca to służba. Został wybrany na starostę aby zarządzać powiatem zamieszkanym przez prawie 300 tysięcy osób.
Data wiadomości: 2006-10-23
Rakoniewice miasto na miarę Europy -
Rakoniewice miasto na miarę Europy

Rakoniewice to niewielkie, ale przeurocze miasteczko na południowa-zachodnim krańcu województwa wielkopolskiego, pomiędzy Rostarzewem, Ruchocicami a Wielichowem
przy drodze krajowej nr 32-Poznań- Zielona Góra.
Data wiadomości: 2006-09-20
EKA Rozmowa z Zygmuntem Porolniczakiem, współorganizatorem Warszawskiego Klubu Wielkopolan EKA -
EKA Rozmowa z Zygmuntem Porolniczakiem, współorganizatorem Warszawskiego Klubu Wielkopolan EKA    ( Komentarzy: 1)

EKA to poznański narożnik, przy którym zwykli się umawiać kumple. Warszawski Klub Wielkopolan EKA gromadzi w swoich szeregach kumpli, wśród których są artyści, dziennikarze, politycy, bankierzy. Spotykają się 5-6 razy w roku. Przez warszawskie środowisko nazywani są "poznańską masonerią". Nie mają siedziby ani formalnego statutu, a jednak działają już od 13 lat. Wspólne kontakty ze sobą dają im siłę i radość, pielęgnują tradycję i pamiętają o swych korzeniach, promując swoją Wielkopolskę, choć mieszkają zdala od niej na "obczyźnie".
Data wiadomości: 2006-08-21
Mosina - naturalnie piękne miejsce -
Mosina - naturalnie piękne miejsce

Gmina Mosina wielu Poznaniakom kojarzy się z rodzinnym wypoczynkiem w Wielkopolskim Parku Narodowym i w Rogalinie. Od niedawna pobyt w Mosinie wypada rozpocząć od zobaczenia rzeźby "Eleganta z Mosiny", a skończyć deserem w jednej ze znanych w regionie cukierni, ulokowanych na mosinskim rynku. Dla tysięcy mieszkańców gmina Mosina to miejsce, w którym chce się żyć!!!
Data wiadomości: 2006-08-21
POZNAŃ MIASTEM MŁODOŚCI - 
Rozmowa z dyrektorem Promocji Inwestycji Miasta Poznania Januszem Krysiakiem -
POZNAŃ MIASTEM MŁODOŚCI - Rozmowa z dyrektorem Promocji Inwestycji Miasta Poznania Januszem Krysiakiem

Obecna prognoza dla Poznania podaje, iż Poznań ma się wyludnić, liczba ludności ma się zmniejszyć o niemal kilkadziesiąt tysięcy osób, które zamieszkają poza granicami miasta. To można zmienić. Poznań ma szanse stać się jednym z najmłodszych miast Polski. I to wyznacza kierunek naszych działań, propozycje dla inwestorów i świata biznesu.
Data wiadomości: 2006-07-26
PIĘKNOŚCI  JEDNEGO SEZONU czyli
co warto wiedzieć o  jednorocznych roślinach balkonowych -
PIĘKNOŚCI JEDNEGO SEZONU czyli co warto wiedzieć o jednorocznych roślinach balkonowych

Rokrocznie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kwiaty jednoroczne. Nic dziwnego, bowiem ukwiecony balkon lub taras to nie tylko wizytówka jego właściciela, ale często jedyny pełen zieleni azyl, z którego mogą skorzystać mieszkańcy miast. W handlu dostępnych jest wiele gatunków i odmian tych roślin, dlatego przed dokonaniem wyboru zakupu warto poszerzyć nieco swoją wiedzę na temat wymagań czy sposobu pielęgnacji tych najbardziej popularnych.
Data wiadomości: 2006-05-05
Dąbrowy Krotoszyńskie -
Dąbrowy Krotoszyńskie

W południowej części zasięgu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, na terenie nadleśnictw: Krotoszyn, Jarocin, Taczanów i Piaski występują unikalne zwarte kompleksy lasów liściastych, które tworzy głównie dąb szypułkowy. Szczególnie lasy Krotoszyńskie znane są z rozległych, okazałych dąbów. W Nadleśnictwie Krotoszyn stanowią one 37,8% powierzchni 43,6 % zasobności lasów. Drzewostany z panującym dębem szypułkowym zajmują tam powierzchnie 6810 ha, a zasobność ich wynosi ponad 2 mln m3. Przeszło 3700 ha tych drzewostanów to dąbrowy ponad stuletnie.
Data wiadomości: 2006-05-04
O historii i dzisiejszych wyzwaniach, z dyrektorem Wielkopolskiego Parku Narodowego - Adamem Kaczmarkiem - rozmawia Mariola Zdancewicz -
O historii i dzisiejszych wyzwaniach, z dyrektorem Wielkopolskiego Parku Narodowego - Adamem Kaczmarkiem - rozmawia Mariola Zdancewicz

Wielkopolski Park Narodowy powstał w 1957 roku, był 7 z kolei parkiem narodowym w Polsce. Profesor Adam Wodziczko wysunął hipotezę utworzenia parku, uznając ten obszar za przyrodniczo cenny udokumentowując to, ale nie doczekał się, zmarł jeszcze przed utworzeniem parku.
Tu na tym terenie zatrzymało się ostatnie zlodowacenie bałtyckie, stąd ta morena czołowa, która jest najbardziej widoczna na terasie Poznań-Mosina-Stęszew.
Data wiadomości: 2006-04-27
Muzeum Przyrodnicze
Wielkopolskiego Parku Narodowego -
Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego (WPN) w Jeziorach otwarto w maju 1998 roku. Kontynuuje ono działalność Muzeum Przyrodniczego WPN w Puszczykowie, które powstało z inicjatywy Antoniego Wiśniewskiego, inż. Gustawa Spławy-Neymana oraz inż. Józefa Kostyrko.
Już w 1949 roku postanowili oni stworzyć muzeum o funkcjach dydaktyczno-naukowych w projektowanym Wielkopolskim Parku Narodowym. A. Wiśniewski, opracował koncepcję tematyczną ekspozycji, pozyskał i przygotował eksponaty oraz zebrał książeczki do muzealnej biblioteki.
Data wiadomości: 2006-03-24
Leśnictwo i łowiectwo z wiedzą, pasją i sercem.... -
Leśnictwo i łowiectwo z wiedzą, pasją i sercem....

"Wszystko, co chce się osiągnąć w zakresie łowiectwa, musi być z góry przewidziane, a wykonywanie tego zabezpieczone aktywnym współdziałaniem myśliwego z przyrodą. Należy zatem stworzyć zwierzynie jak najbardziej sprzyjające warunki bytowania poprzez: tępienie szkodników, dokarmianie, eliminowanie zwierząt chorych, racjonalny odstrzał, zachowuje spokój w łowisku w okresie lęgowym itp. Polowanie więc należy traktować jako jeden z zabiegów hodowlanych, a nie jako zadanie główne." Stanisław Godlewski "Vademecum myśliwego" 1955R
Data wiadomości: 2006-03-03
Rowerem wzdłuż Warty, przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski -
Rowerem wzdłuż Warty, przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski

Wśród wielu możliwości wypoczynku czynnego z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się turystyka rowerowa. Podróżowanie rowerem daje możliwość dojechania niemal wszędzie. Ponadto rower nie sprawia problemu z parkowaniem, nie hałasuje, nie emituje szkodliwych substancji do środowiska.Jadąc nim, obcujemy z otaczającą przyrodą w sposób cudownie bezpośredni, doznajemy wielu niepowtarzalnych wrażeń
Data wiadomości: 2006-02-14
Najstarszy las komunalny Poznania - DĘBINA -
Najstarszy las komunalny Poznania - DĘBINA

Pierwsze dane dotyczące historii formowania się lasów komunalnych w Poznaniu pochodzą z 1834 roku. Grupa wybitnych obywateli Poznania m.in. hr. Edward Raczyński, założyła wówczas Towarzystwo Upiększania Miasta, którego głównym celem był rozwój terenów zielonych w Poznaniu i jego okolicach. Pierwszym lasem przeznaczonym do użytku publicznego był Las Dębiński o powierzchni 80 ha. który jako fundację przekazała miastu księżna Ludwika Radziwiłłowa. Położony na południowej części miasta, potocznie zwany Dębiną, jest uświęconym wiekową tradycją miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Poznania, posiadającym także wspaniałą, dziką przyrodę.
Las Dębiński uchodzi za najbardziej zbliżony, pod względem gatunkowego, do naturalnego lasu w Poznaniu. jest pozostałością po dawnych, rozległych lasach lęgowych rosnących w dolinie Warty.
Data wiadomości: 2006-02-07
Pomoc Caritas dla ofiar katastrofy w Katowicach -
Pomoc Caritas dla ofiar katastrofy w Katowicach

W związku z tragicznym wypadkiem, jaki wydarzył się w sobotę 28 stycznia się w Hali Międzynarodowych Targów Katowickich Caritas wraz z całym Kościołem Katolickim w Polsce włączyła się w akcję organizowania pomocy dla osób, które zostały ranne oraz dla rodzin ofiar.
Data wiadomości: 2006-01-30
KONKURS FOTOGRAFICZNY
KONKURS FOTOGRAFICZNY "OBLICZA WIELKOPOLSKI" rozpoczęty!

Celem konkursu jest propagowanie Wielkopolski poprzez fotografię, bądź jeśli ktoś woli, odwrotnie. Fotografia jest sztuką rozwijającą się tak dynamicznie, że jej obecny, masowy charakter zezwala na wyrażenie swojego punktu widzenia dosłownie każdemu.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących. Zarówno do tych, którzy chcą się wykazać dobrą fotografią, ale także i tych, którzy pragną pokazać innym swoje miejsce.
Data wiadomości: 2006-01-27
O 130 leciu, repertuarze i planach Teatru Polskiego  -
O 130 leciu, repertuarze i planach Teatru Polskiego

Mamy coraz więcej radości niż kłopotów. Cieszy nas wysoka frekwencja, ranga naszych premier, nagrody, zaproszenia na festiwale. Wyrazem tej dobrej passy jest uznanie Teatru Polskiego w Poznaniu w ankiecie przeprowadzonej przez miesięcznik Teatr za najlepszą scenę ubiegłego sezonu obok Teatru Rozmaitości z Warszawy i Teatru Dramatycznego z Wałbrzycha. Satysfakcję sprawiło mi też przyznanie Paszportu Polityki w dziedzinie Teatru.
Data wiadomości: 2006-01-12
87. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego -
87. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego

Powstanie w Wielkopolsce wybuchło 27 grudnia 1918 roku, w reakcji na demonstracje Niemców sprzeciwiających się wizycie w Poznaniu Ignacego J. Paderewskiego. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu kończącego I wojnę światową z 11 listopada 1918. Było to jedno z dwóch, obok powstania wielkopolskiego 1806 roku, zwycięskich powstań w dziejach Polski.
Data wiadomości: 2005-12-27
Ekspansja zagraniczna - szanse, korzyści, zagrożenia -
Ekspansja zagraniczna - szanse, korzyści, zagrożenia

Jednodniowa Konferencja powstaje przy ścisłej współpracy z organizacjami i firmami i jest spotkaniem świata biznesu, przedstawicieli placówek dyplomatycznych, firm o randze międzynarodowej, środowiska naukowego oraz mediów. Uczestnikami Konferencji będą przedsiębiorcy budujący społeczność biznesową Wielkopolski. W konferencji planuje się uczestnictwo ambasadorów oraz konsulów Niemiec, Rosji oraz wybitnych profesorów Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po Konferencji zapraszamy zgromadzonych Gości na bankiet.
Data wiadomości: 2005-11-21
ŚWIAT BURSZTYNU -
ŚWIAT BURSZTYNU

Zalety bursztynu docenili jubilerzy, złotnicy, plastycy. Jednym z cudów świata jest wciąż poszukiwana legendarna złota komnata. Bursztyn oprawiony w srebro, złoto, brąz przedstawia się niezwykle pięknie i oryginalnie. Jest połączeniem piękna i siły natury, stał się amuletem. Wpatrując się w bursztyn oglądamy nieskończone piękno barw, odcieni i upływającego czasu milionów lat zastygłego w złotej roślinnej żywicy. Bursztyn od wieków służył do zdobienia wielu przedmiotów zarówno użytkowych jak i dekoracyjnych. Znany i doceniany już w starożytności stał się również dla Polaków ulubionym i popularnym materiałem zdobniczym.
Data wiadomości: 2005-10-19
Złote medale dla Wielkopolski na Can Pack Cup
Złote medale dla Wielkopolski na Can Pack Cup "Czysta Gra 2005"!

Na zakończonym w sobotę III Mityngu Lekkoatletycznym Uczniowskich Klubów Sportowych działających pod patronatem Roberta Korzeniowskiego, który odbył się w Krakowie, młodzi sportowcy z Wielkopolskiej Szkółki Lekkoatletycznej wywalczyli 16 medali, w tym aż 6 złotych!
Data wiadomości: 2005-10-06
Język to podstawa! -
Język to podstawa!

Szkoła Języków Obcych PROFI-LINGUA powstała w marcu 1991 roku. Jest obecnie jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Oddziały mieszczą się w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Tychach i Zabrzu. W PROFI-LINGUA można nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

Od początku istnienia Szkoły jej dewizą była dbałość o indywidualne postępy każdego ucznia. Zasada ta zaowocowała doskonałymi wynikami nauczania potwierdzonymi przez ponad 90% zdawalność egzaminów Cambridge, Goethe Institut, egzaminów unijnych The European Language Certificates oraz London Chamber of Commerce and Industry.
Data wiadomości: 2005-09-25
"Głęboki Oddech" w Poznaniu

W Poznaniu 10 i 11 września, w godz. 12.00 - 16.00 w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Poznań Plaza odbędą się bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje specjalistów chorób płuc. Akcja jest częścią Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc "Głęboki Oddech", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Chorób Płuc we współpracy z firmą farmaceutyczną Adamed.
Data wiadomości: 2005-09-05
32 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych  -
32 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Impreza ta odbędzie się już po raz 32-gi, a jej organizatorem jest Komisja Pojazdów Zabytkowych (KPZ) Automobilklubu Wielkopolski, przy wydatnej pomocy zaprzyjaźnionych działaczy z Komisji Sportu Popularnego i Turystyki.
Dla zawodników rajd trwa od 15 do 18 września, natomiast najciekawsze dla kibiców punkty programu będą miały miejsce w sobotę, 17 września.
Data wiadomości: 2005-08-28
ZABAWA HOBBICKA na POLCONIE w Błażejewku -
ZABAWA HOBBICKA na POLCONIE w Błażejewku

Dla hucznego rozpoczęcia POLCONU 2005, pierwszego wieczoru (czwartek 25 sierpnia) zapraszamy wszystkich na ZABAWĘ HOBBICKĄ. Przy muzyce zespołu TRISKEL i specjałach kuchni hobbickiej (smażone pyrki i nie tylko), na chwilę przeniesiemy się do tolkienowskiego Shire. Mile widziane są przebrania związane ze Śródziemiem. W czasie zabawy odbędzie się wesoły konkurs tolkienowski, turniej recytacji wierszy hobbickich i wybór najładniejszego przebrania imprezy.
Uwaga! Każdy prawdziwy hobbit bawi się na boso!
Orkom wstęp wzbroniony!

Dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na udział w całości konwentu postanowiliśmy wprowadzić jednodniowe wejściówki (niestety nie uprawniają one do głosowania na nagrodę im Janusza A. Zajdla) w cenie 20 zł.
Data wiadomości: 2005-07-20
Na Malcie będzie się działo... -
Na Malcie będzie się działo...

Lato, oj lato...nareszcie zawitało, a wraz z nim wakacje, urlopy. Czas na wypoczynek po trudach pracy.

Biura podróży kuszą ofertami: góry, jeziora, plaże świata... a my polecamy wypoczynek na Malcie, ale w Poznaniu!
Data wiadomości: 2005-06-30
Zawód detektyw. -
Zawód detektyw.

Czym właściwie zajmuje się detektyw?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, praca detektywa polega nie tylko na rozwiązywaniu problemów małżeńskich, śledzeniu niewiernych mężów, czy żon. Praca ta, to przede wszystkim zbieranie informacji z różnych dziedzin o osobach, przedmiotach i zdarzeniach.
Data wiadomości: 2005-04-27
Miss Polonia Wielkopolski 2005 w Ostrowie Wielkopolskim  -
Miss Polonia Wielkopolski 2005 w Ostrowie Wielkopolskim

W tym roku konkurs Miss Polonia Wielkopolski 2005 odbędzie sie w Ostrowie Wielkopolskim - 3 czerwca 2005 w Centrum Kultury "Komeda".

Miss Polonia Wielkopolski 2005 będzie reprezentować nasz region na półfinale, natomiast I i II vicemiss Polonia Południowej Wielkopolski 2005 uzyskują awans do przeglądu przedpółfinałowego.
Data wiadomości: 2005-04-25
Otwarcie nowego klubu w Ostrowie Wielkopolskim -
Otwarcie nowego klubu w Ostrowie Wielkopolskim

Już 16 kwietnia o godz. 21.00 nastąpi wielkie otwarcie klubu ESCAPE w podziemiach ostrowskiego hotelu Villa Royal.
Gościem specjalnym będzie Greg Morph - znany i ceniony DJ sceny klubowej – resident klubów w Szwajcarii i USA oraz towarzysząca mu rosyjska wokalistka house - IRINA, śpiewająca w 6 językach.
Data wiadomości: 2005-04-13
WIOSENNA GIEŁDA TURYSTYCZNA

Przed nami lato. Podobno w tym roku będzie ono wyjątkowo długie i upalne. Choć większość z nas na letni wypoczynek może przeznaczyć jedynie 2-3 tygodnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z uroków lata korzystać także w weekendy, szczególnie w te dłuższe. Odwiedzając Wiosenną Giełdę Turystyczną znajdziemy propozycje, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników wakacyjnych wojaży. Oprócz prezentowanych podczas wcześniejszych edycji giełdy tradycyjnych ofert wypoczynku w kraju i za granicą, po raz pierwszy pojawią się nowe segmenty: "podróżuj i pracuj", "lato w mieście" oraz spotkania rodzinne i służbowe. Wstęp dla zwiedzających będzie bezpłatny.
Data wiadomości: 2005-04-07
Projektor filmowy

Poznaniacy i turyści, będą mieli okazję doświadczyć wrażeń i emocji towarzyszących widzom niecodziennych spektakli IMAX już na początku czerwca. Kino IMAX® będzie jedną z największych atrakcji turystycznych miasta Poznania. Na całym świecie kino IMAX® przyciąga miliony widzów - od premiery w 1970 roku odwiedziło je ponad 700 milionów ludzi na świecie.
Data wiadomości: 2005-03-23
Skuteczna przynęta na miłośników wędkarstwa

Najnowszy sprzęt i akcesoria do wędkowania będzie można nie tylko oglądać, ale także wypróbować. Ofertę zaprezentuje blisko 50 firm na
1172 m 2, co stanowi 31% większą powierzchnię wystawienniczą niż w 2002r., podczas poprzedniej poznańskiej edycji targów wędkarskich. Najnowszy sprzęt będzie można nabyć między innymi na dwóch aukcjach. Środki zebrane podczas jednej z nich zostaną przekazane na cele charytatywne. Cały dochód z drugiej aukcji, organizowanej przez WWF Polska, zasili akcję powrotu dzikich łososi do górnej Wisły.
Data wiadomości: 2005-02-04
Budma 2005

Zbliża się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2005, w tym roku odbędą się one w dniach 25 - 28 stycznia. Motto tegorocznych targów to: "Budujemy platformę wzajemnej współpracy".

Jak co roku zgromadzi ona wielu wystawców oraz liczną rzeszę zwiedzających. Będą oni mieli możliwość zapoznania się z ofertą firm oraz nowościami na rynku budowlanym w tematyce m.in. materiałów budowlanych i izolacyjnych, chemii budowlanej, nawierzchni, posadzek i podłóg, dachów, wyrobów metalowych, elementów mocujących, narzędzi budowlanych, szkła, profili, okien i drzwi, okuć, bram i ogrodzeń, schodów i wind, płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek.
Data wiadomości: 2005-01-13
Bombki, gwiazdorki, ptaszki, czuby choinkowe.

Od blisko dwunastu lat w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowo-Usługowym Dominika Kozłowskiego w Gnieźnie wytwarzane są ozdoby świąteczne.
Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że wszystkie ozdoby produkowane są ręcznie. W procesie technologicznym prawie nie wykorzystuje się urządzeń mechanicznych. Wszystkie ozdoby choinkowe wytwarzane są przez osoby o dużych zdolnościach manualnych i wyobraźni plastycznej, co daje gwarancję, iż każda ozdoba zostanie wykonana z należytą starannością i pieczołowitością.
Data wiadomości: 2004-12-17
Kształtowanie odpowiednich wzorców konsumpcji

Wydana przez Konsorcjum ulotka "Na zdrowie" informuje o tym, że piwo zawiera nie tylko alkohol ale przede wszystkim składniki odżywcze. Oprócz witamin, peptydów i aminokwasów w piwie obecne są polifenole, które opóźniają proces starzenia organizmu, uwalniając szkodliwe wolne rodniki. Piwo zawiera także sole mineralne: jony potasu, magnezu i wapnia, które są jednym z czynników moczopędnych, przydatnych w leczeniu niektórych chorób nerek.
Data wiadomości: 2004-11-29
Tour Salon 2004.

Odbywający się w Poznaniu, w dniach od 20 do 23 października 2004 roku, Międzynarodowy Salon Turystyczny Tour Salon oraz Wystawa Produktów i Usług dla Hotelarstwa i Gastronomii to największe targi turystyczne organizowane w Polsce. Z okazji piętnastej, jubileuszowej edycji Tour Salon organizatorzy przygotowali dla przedstawicieli branży turystycznej prezent – możliwość bezpłatnego wstępu 20 października, w „Dniu Branżowym”, dając możliwość spotkania potencjalnych kontrahentów i przeprowadzenia rozmów biznesowych.
Data wiadomości: 2004-10-22
BOOKAREST- więcej niż księgarnia.

W księgarni odbywają się cykliczne spotkania z pisarzami i artystami, zarówno z tymi znanymi, jak i młodymi twórcami, na które przychodzą rzesze sympatyków i czytelników. Z zaproszenia księgarni skorzystali już między innymi: Terry Pratchett, Paweł Huelle, Aleksandro Medini. W czerwcu br. odbyła się również Aukcja Autografów, na której gościem honorowym była Zadie Smith.
W dniu imprezy księgarnia na Dziedzińcu Sztuki zmienia się, dzięki nowoczesnym, ruchomym meblom, w salę mogącą zapewnić 80 miejsc do siedzenia. Księgarnia umożliwia także przeprowadzenie multimedialnych prezentacji z wykorzystaniem rzutnika.
Data wiadomości: 2004-09-21
Casinos Poland

Casinos Poland posiada 44% udział w rynku kasyn gry w Polsce. Swoje finansowe sukcesy zawdzięcza profesjonalnej kadrze, dbając o podwyższanie jej umiejętności i kwalifikacji. Wysoki standard obsługi klientów oraz estetyczny wystrój wnętrz kasyn sprawia, że stały sie one miejscem dobrej rozrywki.
System monitoringu i wewnętrzna kontrola gier sprawiają, że kasyna uważane są za solidne i bezpieczne. Spółka Casinos Poland aktywnie działa w sferze turystyki, uczestnicząc między innymi w targach turystycznych.
Data wiadomości: 2004-07-14
175 lat Biblioteki Raczyńskich

Jest najstarszą istniejącą biblioteką publiczną w Polsce. Powstała z fundacji hrabiego Edwarda Raczyńskiego, swoją działalność inaugurując 5 maja 1829 roku w specjalnie w tym celu wzniesionym gmachu przy dzisiejszym placu Wolności 19. Działając zupełnie samodzielnie, "pałając chęcią ułatwienia każdemu środków nabywania nauki i wiadomości", fundator zagwarantował bibliotece wszystko: parcelę, budynek, zbiory, środki utrzymania i personel.
Data wiadomości: 2004-07-06
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze.

PTTK jest organizacją społeczną skupiającą działaczy społecznych od lat związanych z tą dziedziną.
Własny entuzjazm, zamiłowanie i wolny czas poświęcają oni na krzewienie idei związanych z poznaniem kraju, jego dziedzictwa kulturowego i historycznego połączonego z wypoczynkiem w plenerze.
W chwili obecnej Oddział liczy około 1000 turystów zrzeszonych w kilkunastu Kołach i czterech Klubach.
Data wiadomości: 2004-05-27
Świat Lecha

Piwna podróż po browarze daje możliwość zapoznania z procesami fermentacji, filtracji oraz liniami rozlewniczymi. Jest to również okazja, by zobaczyć ogrom surowców potrzebnych do zachowania ciągłości produkcji.
Data wiadomości: 2004-05-06
Wielkopolska Izba Turystyczna

Wielkopolska Izba Turystyczna (WIT) powstała w 1992 roku jako organizacja samorządu gospodarczego. Obecnie zrzesza 107 podmiotów. Członkami WIT są biura podróży, agencje usług turystycznych, hotele, obiekty gastronomiczne, przewoźnicy oraz instytucje promocji turystyki.
Data wiadomości: 2004-04-26
Nowy system rabatowy na A 2 - nawet do 30 % taniej

Dojeżdżający często do Poznania kierowcy samochodów osobowych mogą dziś oszczędzić nawet 150 złotych miesięcznie: to tak, jakby jednym odcinkiem autostrady przejechał piętnaście razy za darmo. Korzyści, jakie osiągają kierowcy dużych samochodów ciężarowych, a więc także i firmy przewozowe mogą miesięcznie przynieść wielokrotnie wyższe oszczędności.
Data wiadomości: 2004-04-13
Wizytówka Wielkopolski - Port Lotniczy Poznań - Ławica

Poznańskie lotnisko obsługuje pasażerski i towarowy ruch lotniczy. Na ruch pasażerski składają się przewozy regularne, czarterowe i general aviation. Ruch towarowy to przewozy cargo i poczty. Sukcesywnie rozwijająca się siatka połączeń regularnych, swoim zasięgiem obejmuje Frankfurt n/Manem, Kopenhagę, Wiedeń, Monachium, Kolonię oraz Warszawę i Zieloną Górę. Połączenia obsługiwane są przez przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansę, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Austriackie Linie Lotnicze OS, European Air Express EAE oraz Air Polonię. Do rozkładu lotów na stałe weszły czartery powtarzalne do Hurgady i Braunschweigu.
Data wiadomości: 2004-03-30
O międzynarodowej konferencji, sztucznej krwi i roli nauki

W rankingach z ostatniego roku Uniwersytet im. A. Mickiewicza został uznany za najlepszą uczelnię w kraju, a jak wynika z danych Komitetu Badań Naukowych, chemia jest nejlepiej postrzeganą na świecie polską dyscypliną naukową. Chemia poznańska natomiast, i nie chodzi tu tylko o uniwersytet, bo żyjemy w totalnej symbiozie z Polską Akademią Nauk, Politechniką Poznańską, z Wydziałem Towaroznawstwa na Akademii Ekonomicznej, oraz z Biotechnologią na Akademii Rolniczej, jest dominującą w kraju i to nie tylko ilościowo. Ilość ta przeszła już dawno w jakość.
Data wiadomości: 2004-03-16
Nowa restauracja

Na gastronomicznej mapie ścisłego centrum naszego miasta jest już mnóstwo ikon przedstawiających skrzyżowane sztućce. Nasza na niej prawie trzynastoletnia obecność, utkwiła w świadomości poznaniaków wystarczająco głęboko. Lokal przy ulicy Garbary ma swoich stałych gości, uruchomienie kolejnego w obrębie Starego Miasta wydawało nam się drugim grzybem w przysłowiowym barszczu. A sucholeska lokalizacja była dla nas atrakcyjna przez wzgląd na bliskość trasy wylotowej z miasta, jak też i przez duży parking okalający Halę Widowiskowo-Sportową, na terenie której powstała nowa restauracja.
Data wiadomości: 2004-01-26
Sztuka lutnictwa artystycznego

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jest jedyną uczelnią nie tylko w Polsce ale i w Europie, która prowadzi edukację w zakresie sztuki lutniczej na poziomie wyższym.
Data wiadomości: 2004-01-12
Historia Fundacji "Zakłady Kórnickie"

Fundacja "Zakłady Kórnickie" została utworzona w 1925 r. w wyniku realizacji testamentu Władysława hr. Zamoyskiego, który cały swój majątek zapisał narodowi. Zgodnie z wolą testatora dochody z majątku miały być przeznaczone na określone cele: utrzymanie i rozwój biblioteki znajdującej się w zamku, rozwój Zakładu Badania Drzew i Lasu, przyczyniać się do unowocześniania rolnictwa, kształcenia młodych rolników oraz otaczanie opieką ludności zamieszkującej gminy, na których znajdowały się majątki rolne. Fundacja posiadała 20 000 ha gruntów rolnych i lasów na terenie Wielkopolski i gminy Zakopane.
Data wiadomości: 2003-11-18
Welcome to Mosina. Warto poznać...-warto zaistnieć!

W Wielkopolsce, niedaleko jej serca - piastowskiego Poznania, z pięknych morenowych krajobrazów Parku Narodowego, z największego na europejskim kontynencie skupiska prastarych okrytych legendami dębów, niedaleko malowniczo wijącej się rzeki Warty - wyłania się Mosina - miasto szczególne, naznaczone królewskimi przywilejami, które wraz z otaczającymi je przeszło dwudziestoma miejscowościami charakteryzuje serdeczność, elegancja i pracowitość mieszkańców.
Data wiadomości: 2003-10-28
Nieobojętny jest mi los mieszkańców i tego pięknego regionu

Rozmowa z burmistrzem gminy Mosina panią Zofią Springer

Położenie gminy w części na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, rezerwaty, parki krajobrazowe są ogromną szansą , aby przy odpowiednim zagospodarowaniu stały się bardzo atrakcyjnymi terenami rekreacyjno-turystycznymi dla wielkiej aglomeracji poznańskiej. W tym celu opracowujemy projekt ścieżek i dróg rowerowych, rozwijamy bazę noclegową. Chcemy również zaistnieć w nieśmiało rozwijającej się turystyce rzecznej. Planujemy budowę przystani dla sprzętu pływającego w różnych miejscach na rzece Warcie i portu rzecznego w Rogalinie. W Rogalinie mamy wszystko co może zainteresować turystę: piękny zespół pałacowo-parkowy z kilkusetletnimi dębami, zabytkowy kościół z mauzoleum rodu Raczyńskich, galerię obrazów, 2 restauracje, stadninę koni, wypożyczalnie rowerów i miejsca noclegowe.
Data wiadomości: 2003-09-30
Szanse i wyzwania dla logistyki po rozszerzeniu UE

Poprzez otwarcie rynku wschodnioeuropejskiego Polska w coraz większym stopniu staje się centralnym punktem dla dystrybucji strumienia towarów. Wiele przedsiębiorstw zagranicznych widzi tutaj nowe wyzwania i szanse dla swoich towarów, jak również dla założenia centrów logistycznych dla państw bałtyckich lub dla całej Europy Wschodniej. Powodami dla firm do wkroczenia na rynek wschodnioeuropejski, a w szczególności rynek polski, są nadal niskie koszty i bliskość rynku. Ogólnie dominują dwa motywy zakładania spółek, joint ventures oraz rozpoczynania współpracy: 1. zapewnienie, rozszerzenie i otwarcie obszarów zbytu; 2. niskie koszty, przede wszystkim koszty pracy, korzystne dla zwiększenia konkurencyjności produkcji.
Data wiadomości: 2003-09-03
Warkocz Magdaleny

W tym roku mija 750-lecie istnienia poznańskiej parafii farnej. Jej początki związane były z kolegiatą św. Marii Magdaleny stojącą niegdyś na Placu Kolegiackim. Po jej zburzeniu tytuł Fary, czyli pierwszego kościoła Poznania, przejął w 1798 r. barokowy kościół pw. św. Stanisława Biskupa zbudowany przez jezuitów.
Data wiadomości: 2003-09-03
Humanista - nigdy nie zaginie

Rozmowa z rektorem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstawa prof. Waldemarem Łazugą
... otwartość na życie publiczne i kulturalne, znakomita kadra, oryginalne pomysły i oryginalni ludzie. Kto był u nas na ulicy Kutrzeby ten wie, że można tam obejrzeć prace Abakanowicz, Mariusza Kruka, rzeźby, instalacje, płótna - prawdziwą galerię sztuki wspołczesnej. Od października zaczynamy "wielkie granie", wystąpią u nas utalentowani młodzi muzycy tworzący oryginalne zespoły. Jedno z przygotowanych przez siebie widowisk teatralnych wystawi Adam Hanuszkiewicz, skądinąd od nowego roku akademickiego wykładowca naszej uczelni.
Data wiadomości: 2003-08-13
Aztekowie, Majowie i Inkowie zawojowali Muzeum-Pracownię Arkadego Fiedlera

Puszczykowskie muzeum kończy niebawem 30 lat, ale nie chcemy, żeby przerodziło się w dostojnego starca. Pragniemy zaskakiwać naszych gości wciąż czymś nowym, niezwykłym. Tym razem mój syn Radosław wpadł na pomysł, by ożywić piwnice naszego domu. W trzech opustoszałych pomieszczeniach wyczarował wspólnie z rzeźbiarzem Aleksandrem Matuszakiem i malarką Anną Przybyłą fascynujący świat dawnych Indian.
Data wiadomości: 2003-07-08
Autostradą do Europy

Rozmowa z wojewodą wielkopolskim panem Andrzejem Nowakowskim.

Program budowy autostrad w Polsce założony na lata 2001-05 i 2005-10 ma u nas duże szanse powodzenia. Przy okazji październikowej wizyty premiera Millera mieliśmy okazję pokazać, że w województwie wielkopolskim rzeczywiście prace postępują. Przeciętny obywatel widzi tylko fragmenty prac podczas przejazdu drogą, jednak całość oglądana z góry, z helikoptera, robi naprawdę wrażenie; dopiero wtedy widać cały zakres prac. Latem zostanie oddany poznański zjazd z autostrady. Jest to najdroższy i najbardziej złożony technicznie odcinek autostrady. Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie ma żadnych zaległości, jeżeli chodzi o dokumentację związaną z budową autostrady.
Data wiadomości: 2003-06-14
Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych w Wielkopolsce

Ustawowym celem utworzenia parku krajobrazowego jest zachowanie, popularyzacja oraz upowszechnienie wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych w warunkach zrównoważonego rozwoju. Wypełnianie tych celów należy do zadań administracji parków krajobrazowych, którą stanowią dyrekcje pojedynczych parków lub ich zespołów.
Data wiadomości: 2003-05-06
Profesor Wilczyński laureatem tegorocznej prestiżowej nagrody PTPN-u

Powołane w 1857 roku Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk jest jednym z najstarszych i najszacowniejszych, do dziś aktywnie działających społecznych stowarzyszeń, których celem było ratowanie narodowej tożsamości przed zagładą. Rzucona w czasie zaborów myśl o ochronie wszelkich śladów kulturowej przeszłości, miała głęboki, patriotyczny cel, ale też od początku tę szczytną ideę starano się realizować profesjonalnie, z użyciem możliwie najpełniejszego aparatu naukowego.
Data wiadomości: 2003-04-25
Dzieło życia Wiesława Kaszubkiewicza

W styczniu br. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu odbył się koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia pracy artystycznej Wiesława Kaszubkiewicza - choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca "Łany" Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu.
Data wiadomości: 2003-04-15
Zamek królewski w Poznaniu

Dawną świetność odzyskał już Zamek Królewski w Warszawie i Krakowie. Pora wreszcie, aby odbudować trzecią, prawdopodobnie najstarszą rezydencję monarszą naszego państwa - zamek na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.
Data wiadomości: 2003-03-27
Rozmowa z Ministrem Środowiska, panem Stanisławem Żelichowskim

Największym wyzwaniem, przed którym stoimy dzisiaj, są inwestycje ekologiczne. Jeżeli chcemy spełniać standardy unijne i jednocześnie wywiązać się z zobowiązań, w okresie przejściowym Polska musi inwestować w ekologię ok. 14,5 mld zł rocznie. Problem jedna polega na tym, że w 2001 roku inwestycje te spadły do poziomu zaledwie 6,6 mld zł. Jednak sytuacja się powoli stabilizuje.
Data wiadomości: 2003-03-20
Muzeum to nasze życie

11 lat temu oświadczono nam, że jeżeli chcemy utrzymać muzeum, to musimy liczyć na siebie. Dajemy sobie radę, choć to niemałe koszty, związane chociażby z utrzymaniem dużej willi - siedziby muzeum. Naszymi sprzymierzeńcami okazali się goście, przede wszystkim młodzież szkolna, którzy nadal licznie nas odwiedzają. Naszą ekspozycję indiańską pomaga nam rozwinąć mecenas - Kompania Piwowarska w Poznaniu.
Data wiadomości: 2003-03-10
Funkcjonalność i sztuka bez barier, ofiar i kompleksów

Czy można żyć wygodnie i pięknie? Czy sztuka może towarzyszyć codzienności? Czy użytkowość i charme przedmiotów jest rzeczą trudną do pogodzenia? Twierdząco na te pytania postanowili odpowiedzieć organizatorzy spotkania zorganizowanego 7 grudnia ubiegłego roku w Centrum Handlowym ETC w Swarzędzu koło Poznania. A nie chcąc pozostać gołosłownymi, zaprosili gości na wernisaż do salonu meblowego Kler, w którym pokazano, jak bliskoznacznymi pojęciami są dobry projekt użytkowy i dzieło sztuki.
Data wiadomości: 2003-02-25
Stawiam na przygotowanie firm

Rozmowa z panem Jackiem Roloffem, Prezesem Zarządu Rolkon Sp. z o.o.

Spółka Rolkon powstała na początku 1992 roku, kiedy byłem jeszcze studentem. Obserwacja ówczesnego, rodzącego się wolnego rynku, podsunęła nam pomysł, by zająć się dystrybucją prasy. Zaczynaliśmy od "Gazety Wyborczej", by z czasem poszerzać ofertę o kolejne lokalne dzienniki i tygodniki. Wreszcie dojrzeliśmy do współpracy z warszawskimi wydawcami. Początkowo działaliśmy na terenie Poznania, by stopniowo rozszerzać działalność na całe województwo wielkopolskie.
Data wiadomości: 2003-02-12
Proekologiczna misja - Rozmowa z Prezesem Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A. w Warszawie, panem dr Józefem Koziołem

Ochrona środowiska to ta sfera gospodarki, której poświęcamy szczególną uwagę i na której koncentrujemy bardzo duży potencjał - specjalistycznej kadry, procedur i produktów bankowych. Specyfiką naszego banku na polskim rynku jest udzielanie specjalistycznego doradztwa klientom podejmującym realizację projektów proekologicznych w różnych sferach: inwestycje, nauka, nowe technologie. Wskazujemy alternatywne źródła finansowania i pomagamy wybrać optymalne rozwiązanie spośród bogactwa oferowanego przez współczesne technologie.
Data wiadomości: 2003-01-14
Współczesność i tradycja w portretach Andrzeja Okińczyca

Przedstawienie człowieka, ten najbardziej subiektywny i nasycony emocjami temat dzieła, wymaga od malarza niezwykłej dyscypliny psychicznej oraz znakomitego opanowania warsztatu. Takt, wyczucie równowagi, wnikliwa, ale i życzliwa obserwacja modela, traktowanie z wyrozumiałością jego demaskowanych słabostek, stają się w czasach terroru pop-kultury nieoczekiwanym, awangardowym powrotem do sztuki elitarnej.
Data wiadomości: 2003-01-12
Abakanowicz ad portas - Rozmowa z dyrektorem Galerii U Jezuitów panem Juliuszem Kowalskim

Galeria U Jezuitów powstała w 1992 roku, ale przygotowania do jej funkcjonowania rozpoczęły się już pod koniec lat 80. i miały ścisły związek z ruchem kultury niezależnej, działającej nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce. Ruch ten był protestem wobec stanu wojennego, odzwierciedleniem postaw artystów, którzy szukali niezależnych miejsc na niezależną od ówczesnych władz prezentację sztuki.
Data wiadomości: 2002-12-16
Zespół Parków Krajobrazowych

W naszym regionie mamy 12 parków krajobrazowych, z których 9 jest położonych w całości na obszarze Wielkopolski, a 3 z nich są parkami transgranicznymi, tzn. po części należącymi do innych województw.
Wszelkie decyzje dotyczące obszarów parków podejmują tamtejsze samorządy. Nasza rola polega na merytorycznym opiniowaniu kierunków ich działań. Jeśli są one niezgodne z ustawą, to wówczas interweniujemy. Generalnie większość samorządów liczy się z naszym zdaniem, ale nie we wszystkim. Staramy się więc dojść do wspólnego stanowiska, czasami iść na kompromis, uzyskać konsensus, aby móc osiągnąć jak najwięcej w dziedzinie ochrony środowiska.
Data wiadomości: 2002-12-16
Abakanowicz ad portas - Rozmowa z prof. ASP Jarosławem Maszewskim

To Poznań ją przyciągnął, aczkolwiek pani Abakanowicz podejmowała z ochotą nasze propozycje. Na przykład już po krótkiej wizycie w Galerii U Jezuitów zgodziła sie na wystawę. Podobnie było z wyborem miejsca na Cytadeli - od razu zaakceptowała wskazaną przez nas łąkę.
Co do inspiracji, to wzięły się one zapewne z mojego intensywnego myślenia o Poznaniu - moim mieście, które mnie często denerwuje i martwi.
Data wiadomości: 2002-12-03
Abakanowicz ad portas - Rozmowa z prorektorem ASP w Poznaniu prof. Marcinem Berdyszakiem

Jest to z pewnością bardzo wielka i jednocześnie chyba trudna osobowość - jak każdy artysta. Szczególnie utkwiła mi w pamięci jej wypowiedź dotycząca roli akademii w kształtowaniu młodego artysty. Olbrzymiej odpowiedzialności, jaka ciąży na pedagogach - żeby sobą nie kaleczyć innych, nie kształcić własnych epigonów, mimo że ma się często ochotę na kontynuację wartości, w które samemu się wierzy.
Data wiadomości: 2002-12-03
Abakanowicz ad portas - Rozmowa z Prezesem Vox Industrie S.A., założycielem Fundacji Vox-Artis panem Piotrem Voelkelem

Oddawanie prac w depozyt muzealny to tylko fragment większego zamysłu, jakim jest wspieranie sztuki. Uważam, że podstawową sprawą jest stworzenie i rozwinięcie popytu, bo artysta chciałby przecież sprzedawać swoje prace, a nie prosić o wsparcie. Do lat 90. rynek sztuki u nas w zasadzie nie istniał, bo ludzie, którzy czuli potrzebę obcowania z oryginalnym dziełem sztuki, nie mieli pieniędzy na ich zakup i zadowolić się musieli reprodukcjami.
Data wiadomości: 2002-12-03
Abakanowicz ad portas - Rozmowa z dyrektorem Muzeum Narodowego w Poznaniu prof. Wojciechem Suchockim

Dla muzeum zawsze najwiekszą radością jest możliwość pokazywania swojej publiczności dzieł wybitnych, a tak jest właśnie w tym przypadku. Jestem niezwykle wdzięczny pani profesor, że odpowiedziała przychylnie na naszą prośbę o zdeponowanie u nas swoich dzieł. Jestem jednocześnie bardzo wdzięczny panu Piotrowi Voelkenowi i Fundacji Vox-Artis za to, że sfinansowali sprowadzenie tych prac ze Stanów Zjednoczonych.
Data wiadomości: 2002-12-03
Jestem dziś obserwatorem życia

Los nie szczędził mi na morzu ciężkich chwil, a nawet tragedii, które zaważyły na tym, jakim człowiekiem jestem obecnie. Straciłem kolegę, 25-letniego członka załogi, z którym płynąłem 3 miesiące z Kolumbii na Galapagos. Chłopak zaatakowany wirusem wrócił do kraju, ale niestety nie zdołano go uratować. My płynęliśmy dalej, spodziewając się, że wirus niechybnie zaatakuje pozostałą część załogi.
Data wiadomości: 2002-11-24
Mieszkaniec - przedsiębiorca.

Sięgając do początków istnienia firmy w Polsce można powiedzieć, że produkty Nivea, a przede wszystkim krem Nivea, był i jest obecny w prawie każdym gospodarstwie domowym. Ważny jest dla nas rok 1998, w którym nastąpiło ujednolicenie asortymentu, i w zasadzie w Polsce od tej daty liczy się współczesna historia marki, aż do dzisiaj, kiedy mamy do czynienia już z jedną marką Nivea.
Data wiadomości: 2002-11-12
Rogalińskie pejzaże

Biznes i sztuka to doskonale dobrana para. On bogaty i wpływowy, ona choć wymagająca wsparcia i kapryśna, to jakże piękna, kusząca, godna podziwu i pożądania. Romans ten, którego istotę dostrzeżono już wiele lat temu, jest niezwykle udany - przynosi bowiem korzyści obu partnerom. Biznes, poza wszystkim, wymaga przecież odpowiedniej oprawy i komfortu psychicznego, a wspieranie sztuki dodaje mu splendoru, podnosi jego prestiż, buduje pozytywny obraz firmy.
Data wiadomości: 2002-10-17
Z mroku powstałeś ...

Nie maluję konkretnej wojny, stanu wojennego Jaruzelskiego, czołgów; chcę pokazać dramat człowieczy. Malarstwo to człowiek. Tłumaczenie moich obrazów to niezręczna sprawa i nie należy szukać w nich jednoznacznych odpowiedzi. Zawarłem w nich rozterkę myśli i uczuć, dymy krematoriów, lasy Katynia, popioły Hiroshimy...Tym cieniom poświęcam mój trud.
Data wiadomości: 2002-10-17
Ostrów Wielkopolski w drodze do Unii Europejskiej

W Ostrowie Wielkopolskim już od początku lat 90. przeprowadzono wiele działań, zarówno w sferze konkretnych inwestycji infrastrukturalnych, jak i zmian w sposobie zarządzania. Zgodnie z tą filozofią przystąpiono do restrukturyzacji sektora komunalnego. Dotowane zakłady budżetowe przekształcono w spółki prawa handlowego.
Data wiadomości: 2002-10-09
Premiera filmu

Poznańska premiera filmu odbędzie się 5 października w kinie Wilda. Zostanie ona poprzedzona wydarzeniami plenerowymi.

Całość rozpocznie się ok. godz. 18.00 zamknięciem ulicy Wierzbięcice i przygotowaniem scenografii przed kinem (4 monumentalne lampy, styropianowy mur oraz armata). W tym czasie od dworca PKS dwie 10-osobowe dorożki będą podwozić ludzi pod kino Wilda. W programie przewidziano występy bębniarzy, tancerek ubranych w stroje z epoki oraz pokaz magii Henryka Assana.
Data wiadomości: 2002-10-01
Biblioteka Kórnicka Polskiej Akademii Nauk

Bibliotekę założył ok. 1828 r. Adam Tytus hr. Działyński (ur. 1796 Poznań - zm. 1861). Po swoim ojcu Ksawerym odziedziczył niewielką bibliotekę rodową i zapuszczoną majętność kórnicką. Około 1817 r. rozpoczął gromadzenie książek. W tym celu odbywał w latach 1817 - 23 podróże po Polsce, Szwecji, Danii, Niemczech, Czechach i Francji, nawiązując kontakty z antykwariuszami i uczonymi. Od samego początku ten niezwykle utalentowany człowiek (studia historyczne, politechniczne w Pradze) zbierał książki polskie i Polski dotyczące.
Data wiadomości: 2002-09-26
Chcemy przypomnieć szczytną ideę oddania człowieka służbie publicznej

Fakt wyprocesowania 100 lat temu Morskiego Oka przez Władysława Zamoyskiego i związane z tym rocznicowe obchody są - myślę o wszystkich, którzy zaangażowali się w to wydarzenie - pretekstem do przypominania ludzi, dla których dobro publiczne było ważniejsze od własnych spraw. Chociaż brzmi to niezbyt współcześnie, chcielibyśmy przypomnieć szczytną ideę zaangażowania człowieka w służbę publiczną. Władysław hr. Zamoyski, którego zasług dla narodu polskiego nie sposób przecenić, jest tego dobrym przykładem.
Data wiadomości: 2002-09-26
Farmapol - zdobywca wielu prestiżowych nagród

Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny FARMAPOL Sp. z o.o., ubiegłoroczny laureat nagród "Firma Fair Play", "Solidny Partner", uhonorowany tytułem "Przyjaciel PCK" - to rdzennie polskie przedsiębiorstwo z prawie 60-letnią tradycją w produkcji wyrobów farmaceutycznych na rzecz ochrony zdrowia i ludzi.
Data wiadomości: 2002-09-21
Ambasador

Całe swoje życie jestem związany z Wielkopolską - z Kaliszem, w którym się urodziłem i mieszkałem ponad 20 lat, z Wrześnią, z Poznaniem, a teraz z regionem pilskim. Czuję się zaszczycony, że jako jeden z wielu reprezentantów naszego województwa piastuję odpowiedzialną funkcję państwową. Chciałbym więc być po trosze ambasadorem Wielkopolski poza jej granicami.
Data wiadomości: 2002-09-09
Modernizacja szpitala im. Franciszka Raszei    ( Komentarzy: 2)

W dniu 27 czerwca br. poświęcono i otwarto Chirurgię Męską Oddziału Chirurgicznego Szpitala im. Fr. Raszei. Poświęcenia dokonał ks. biskup Zdzisław Fortuniak, a uroczystego otwarcia - prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Była to ostatnia część modernizacji Oddziału Chirurgicznego.
Data wiadomości: 2002-09-05
Rozmowa z panią Jolantą Kwaśniewską

Jestem bardzo zadowolona z tego, że te igrzyska odbyły się w Poznaniu. Tutaj czuje się atmosferę zainteresowania oraz ogromny zapał organizatorów. Patronat nad tą imprezą przyjęłam z ogromną radością. Jest to dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważne wydarzenie. Samo uczestniczenie w igrzyskach jest dla nich zwycięstwem. Olimpiady specjalne są najlepszą formą rehabilitacji, szansą na włączenie tych osób do społeczeństwa. Proszę zobaczyć, jak te dzieciaki cieszą się z każdej wygranej.
Data wiadomości: 2002-07-25
Pragnę zwyciężyć

"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".
Cytowane w tytule słowa to tekst przysięgi, jaką składają niezwykli sportowcy. W dniach 6-9 czerwca odbyły się w Poznaniu VII Ogólnopolskie Igrzyska Olimiad Specjalnych.
Data wiadomości: 2002-07-25
Wszechwładne geny?

Gdybyśmy dokładnie znali regułę dziedziczenia pewnych predyspozycji, to moglibyśmy ocenić ryzyko zachorowania, np. na raka płuc u palaczy papierosów, już we wczesnym etapie. Ostatnio uważa się, że za podłoże chorobowe odpowiada w 50-55 % konstytucja genetyczna, a w pozostałej części jeden modulujący czynnik zewnętrzny.
Przy okazji klonowania wysunięto hipotezę, że sklonowany osobnik byłby, owszem, do siebie bardzo podobny, ale gdyby wychować go w innych warunkach zewnętrznych, kulturowych, w innej rodzinie, to byłby prawdopodobnie innym człowiekiem.
Data wiadomości: 2002-06-28
Powiat gnieźnieński - sławny i pękny

Powiat gnieźnieński położony jest w północno-wschodniej części Niziny Wielkopolskiej, pośrodku Wysoczyzny Gnieźnieńskiej.
Krajobraz Gniezna ukształtował bałtycki okres zlodowacenia lądolodu skandynawskiego. Wzbogacają go liczne jeziora, rzeki i lasy. Na mapie Polski spotykamy się z określeniem Pojezierze Gnieźnieńskie, które obejmuje około 1000 jezior, z największym Gopłem w okolicach Kruszwicy.
Data wiadomości: 2002-06-01
Rozmowa ze starostą powiatu gnieźnieńskiego, panem K. Ostrowskim

Uważam, że jak się chce, to mimo trudnej sytuacji gospodarczej można wiele zrobić na każdym stanowisku - od premiera po każdą gminę. Ludzie potrzebują wsparcia, podtrzymania na duchu, wskazania światełka w tunelu. Za dużo jest, zwłaszcza w środkach masowego przekazu, myślenia negatywnego, uprawianego głównie przez polityków. Uważam, że należy kierować się logiką, nie załamywać rąk i porozumiewać się. Przykładem takiego porozumienia może być działalność naszego samorządu, który właśnie przed kilkunastoma minutami uzyskał jednogłośnie absolutorium.
Data wiadomości: 2002-06-01
Hildebrand - luksusowa słodycz    ( Komentarzy: 13)

Produkty firmy Hildebrand wielokrotnie zdobywały zaszczytne miano "Dobre bo polskie". W 1999 roku Wielkopolska Fundacja Żywnościowa uhonorowała firmę za całokształt działalności statuetką "Złotego Hipolita".
Data wiadomości: 2002-05-04
Międzyrzecz zaprasza turystów i inwestorów

Międzyrzecz to jeden z najstarszych grodów na ziemiach polskich. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z 1005 roku. Korzystne usytuowanie obronne w widłach dwóch rzek: Obry i Paklicy zadecydowało o szybkim rozwoju osady, której przed rokiem 1248 nadano prawa miejskie.
Data wiadomości: 2002-05-04
Poznańskie "Nowiny lekarskie" i laureaci Nagrody Nobla w zakresie fizjologii lub medycyny

"Nowiny lekarskie" są najstarszym w Wielkopolsce naukowympismem lekarskim, ukazującym się od 1889 roku. Czsopismo powstało jako organ Wydziału Lekarskiego Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, głównie dzięki inicjatywie profesora Heliodora Święcickiego , położnika i ginekologa, wieloletniego redaktora praz późniejszego organizatora i rektora Uniwersytetu Poznańskiego utworzonego w odrodzonej Polsce w 1919 roku.
Data wiadomości: 2002-04-06
Ożywić brąz

Robert Sobociński (ur. 1960 r.) - poznański rzeźbiarz znany z realizacji Pomnika Ofiar Katynia i Sybiru oraz rzeźby "Stary Marych" od 12 lat dzieli swój czas i pracę pomiędzy Polskę i Francję. To właśnie we Francji udało mu się zrealizować prace najciekawsze artystycznie i najważniejsze w rozwoju twórczym. Rzeźbi nieprzerwanie od ponad 20 lat. Jego pierwszym spektakularnym sukcesem w roku 1980 było zdobycie I nagrody w konkursie na pomnik Słowackiego.
Data wiadomości: 2002-03-14
Szczypta serca w torcie

W naszej firmie obowiązuje dewiza: "Rób tak jakbyś robił dla siebie". Oznacza to, że robiąc np. tort weselny należy go upiec i udekorować tak, jakby go mieli jeść nie anonimowi ale nasi weselni goście. Wszystko co się tu wykonuje musi być robione sumiennie, odpowiedzialnie i zgodnie z zasadami sztuki cukierniczej, ale to jeszcze nie wszystko. W każdym wyrobie musi być cząstka naszego serca. Aby mógł powstać dobry wyrób cukierniczy potrzebne jest zatem dobre rzemiosło i umiłowanie tej pracy. I to jest nasz przepis na sukces.
Data wiadomości: 2002-03-01
Rozmowa z dyrektorem Domu Bratanii panią Mariolą Samulską-Musiał

W grudniu obchodziliśmy VII Dni Bretanii. Cieszą się one sporym zainteresowaniem. Kto najczęściej przychodzi na imprezy związane z Bretanią? Czy są to głównie osoby związane z Domem: uczniowie, studenci romanistyki, itp.?
Data wiadomości: 2002-02-01
Nieznana Wielkopolska

Drewniany kościółek jest tak mały, że w jego wnętrzu zmieści się z górą 50 osób. Wszystko jest tu nietypowe i w miniaturze. Już przy wejściu kropielnica to kamienne żarna znalezione w pobliskim Jeziorze Świętym. Swojskie wypsażenie zostało wykonane przez ludowych artystów. Tylko renesansowy ołtarz główny jakoś nie pasuje do całości. Niegdyś zbędny w kościele na Świętej Górze, zachował się tu. Może dlatego, że wieś położona wśród lasów była odcięta od świata. I tak zostało do naszych czasów.
Data wiadomości: 2001-12-17
Zakochani w wiejskiej chacie

Na rozległych trawnikach ponad stuletniego neogotyckiego pałacu w Wąsowie odbyła się najprawdziwsza wiejska biesiada. Z chlebem ze smalcem, pieczonymi ziemniakami z gzikiem i przeróżnymi mięsiwami. W słońcu babiego lata rozstrzygnięto konkurs CHATA 2001.
Data wiadomości: 2001-12-04
Program

Program "Solidny Partner" promuje rzetelność i odpowiedzialność w biznesie, rozumiane jako solidność i terminowość postępowania w relacjach z instytucjami państwowymi, strukturami samorządowymi, partnerami gospodarczymi oraz klientami i pracownikami, a także zaangażowanie w sprawy środowiska społecznego i dbałość o środowisko naturalne.
Data wiadomości: 2001-11-12
Wiedźmin na ekranach kin!

Polscy reżyserzy często sięgają ostatnio do kanonów literatury polskiej - i jest to z pewnością fakt niezwykle chwalebny. Przy okazji kolejnych takich produkcji muszą się też reżyserzy mierzyć z dyskusjami na temat tego, czy ową literaturę udało im się dobrze przełożyć na język filmu. W przypadku "Wiedźmina" niebagatelne grono krytyków stanowi rzesza wielbicieli przygód Geralta.
Data wiadomości: 2001-11-09
Z biegiem Warty Powodzie

Pierwsze zapisy o powodziach nad Wartą sięgają początków państwa. Jan Długosz w "Historii Polonica" - kronice pisanej w latach 1455-80, odnotowuje, że w 988 roku miały miejsce powodzie, które trwały niezmiernie długo i spowodowały klęski głodu i pomory.
Data wiadomości: 2001-11-01
Z wizytą w Kramsku

Gmina Kramsk ma charakter rolniczy. Jej południowa część przylega do Warty, a zachodnia sąsiaduje z Koninem. Główną oś komunikacyjną stanowi międzynarodowa linia kolejowa E-20 Paryż - Berlin - Warszawa - Moskwa. Nowoczesna stacja kolejowa wraz z bocznicą stwarzającą doskonałe warunki do załadunku i rozładunku towarów może być interesującą propozycją dla rozwoju przedsiębiorczości. Tereny przyległe do stacji są w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone do intensywnego rozwoju gospodarczego
Data wiadomości: 2001-11-01
HAIR CLINIC POZNAŃ     ( Komentarzy: 3)

Hair Clinic Poznań jest prywatnym zakładem opieki zdrowotnej zajmującym się chirurgią kosmetyczną.

Założony w 1984 roku, był początkowo ukierunkowany na chirurgiczne leczenie łysienia. Stąd nazwa - Hair Clinic Poznań. Stopniowo zakres przeprowadzanych tu operacji uległ znacznemu poszerzeniu i dziś wykonywane są tu wszelkie zabiegi z dziedziny chirurgii kosmetycznej i ortopedii. Część szpitalna pozwala na kilkudniowy pobyt pacjentów w komfortowych warunkach pod troskliwą opieką personelu pielęgniarskiego.
Data wiadomości: 2001-09-18
NIEBIESKO biała

Poznańskie Przedsiębiorstwo Prima S.A. podjęło decyzję o przystąpieniu do LECH BUSINESS CLUB - organizacji wspierającej działalność pierwszej drużyny piłkarskiej LECHA POZNAŃ.
Data wiadomości: 2001-07-18
Sąsiedzi przez BałtykRozmowa z panią Bogusławą Sochańską - dyrektorem Duńskiego Instytutu Kultury w Poznaniu

Jesteœmy niezależnš instytucjš pozarzšdowš, choć dotowanš przez budżet duński. Jednak cała nasza działalnoœć opiera się na œrodkach pozyskanych od sponsorów zarówno w Danii, jak i w Polsce. Szczęœliwie tak się składa, że w Danii istnieje wiele fundacji, będšcych znakomitymi mecenasami kultury.
Data wiadomości: 2001-06-02
Ściśnij grabe Marychowi

Kiedy w zeszłym roku, w konkursie na najsłynniejszego Poznaniaka, bohater felietonów Juliusza Kubla - Stary Marych - zdystansował tak poważnych i zasłużonych konkurentów jak hr. Edward Raczyński czy Przemysł II, nikt nie miał wątpliwości, że dla współczesnego mieszkańca miasta jest to postać ważna. Przypomina bowiem kogoś bliskiego - sąsiada spod dziesiątki, wujka Antosia, może dziadka ...
Data wiadomości: 2001-05-06
WELCOME TO ODOLANÓW

Czy potraficie Państwo wymienić choćby parę miast w Polsce, w których stoi klasyczny pomnik postaci na koniu? Mieszkańcy Odolanowa nie mieliby kłopotów z odpowiedzią na to pytanie i wyliczanie zaczęliby pewno od swojej miejscowości. Od ponad roku w odolanowskim parku 600-lecia wznosi się na 3-metrowym cokole okazała, wykonana z brązu sylweta świętego Marcina - patrona Ziemi Odolanowskiej.
Data wiadomości: 2001-04-19
Z biegiem Warty Warta - księżna polskich rzek

Królową Polskich Rzek nazwano Wisłę, najdłuższą i najdumniejszą polską rzekę. Myślę, że zasłużenie. Jak nazwać naszą, wielkopolską rzekę - Wartę? Królową nie, gdyż tytuł już przyznano, jednak myślę, że na tytuł książęcy zasługuje.
Data wiadomości: 2001-04-17
Fotografia Republiki Weimarskiej

W lutym Galeria Fotografii "pf" działająca w Centrum Kultury "Zamek" zaprezentowała wystawę "Fotografia Republiki Weimarskiej". Jest to swoiste podsumowanie organizowanych we współpracy z warszawskim Goethe-Institut na przestrzeni ostatnich kilku lat prezentacji niemieckiej fotografii, która wywarł ogromny wpływ na jej rozwój w świecie.
Data wiadomości: 2001-02-28
GTPNet znaczy okazja!

Program Trade Point został zainicjowany w 1992 roku na VIII konferencji UNCTAD (United Nations Conference on Trade and Development) w Cartaginie w Indiach. Początkowym celem było założenie sieci 16-tu ośrodków elektronicznego wspomagania handlu dla krajów rozwijających się.
Data wiadomości: 2001-02-28
Poznań w Krakowie

W Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli 10 miast Europy Środkowo-Wschodniej skupionej w sieci "Miasta Przemian". Poznań na spotkaniu tej organizacji utworzonej we wspólnym przedsięwzięciu z Bankiem Śwatowym i Fundacją Bertelsmanna reprezentował wiceprezydent Tomasz Kayser.
Data wiadomości: 2001-02-28
Września - w stulecie strajku

W maju tego roku minie sto lat od strajku dzieci wrzesińskich. Wspomina o nim każdy szkolny podręcznik, rzecz jest niby znana, pamiętają o niej nawet ludzie niezbyt mocni w historii. A jednak zastanawiano się niedawno w Warszawie, czy nie było to wydarzenie nazbyt lokalne, aby zainteresować nim ogólnopolskie media.
Data wiadomości: 2001-02-28
Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich

W grudniowy wieczór 2000 roku na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej "Arena" królowały gorące rytmy i tańce latynoamerykańskie. W poznańskiej "Arenie" odbyły się bowiem ostatnie w tym stuleciu Mistrzostwa Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim w stylu latynoamerykańskim, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.
Data wiadomości: 2001-02-16
Wywiad z burmistrzem miasta i gminy Kórnik Panem dr Zbigniewem Kaliszemrozmawia Renata Ratajczak

Kórnik to zabytkowe i urokliwe miasto. Prawa miejskie nabyło w 1426 roku. W niedalekiej przeszłości połączone z miastem Bnin. Na terenie miasta i gminy znajduje się wiele cennych zabytków architektury i przyrody.
Ciekawe położenie, wśród rynnowych jezior, wymusza wydłużony układ miasta.Przepiękne tereny leśne sprawiają, że miejscowość należy do jednej z najatrakcyjniejszych i chętnie odwiedzanych miejsc w Polsce. Dodatkową atrakcją i opiekuńczym duchem Kórnika jest legendarna Biała Dama ukazująca się wybrańcom zwiedzającym Kórnicki Zamek.
Data wiadomości: 2001-02-16
Port Lotniczy Poznań-Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o., jest prężnie rozwijającym się lotniskiem. Geograficzne położenie Poznania, jego wartości historyczne, kulturowe oraz gospodarcze w znacznym stopniu wpływają na tak dynamiczny rozwój Portu.
Data wiadomości: 2001-01-31
Porozumienie Wielkopolska-Hesja - kropka nad i

7 grudnia premier Hesji Roland Koch oraz marszałek województwa wielkopolskiego podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy regionami. Będą one ściśle współpracować w ramach specjalnego programu Unii Europejskiej.
Data wiadomości: 2001-01-31
Z wojewodą wielkopolskim, panem Stanisławem Tammem, rozmawia Mariola Zdancewicz

Jestem najstarszym stażem wojewodš w Polsce, gdyż praktycznie od roku 1991 bez przerwy sprawuję funkcję wicewojewody albo wojewody. Natomiast bioršc pod uwagę poczštek mojej pracy w administracji państwowej, to na stanowisku wicewojewody konińskiego rozpoczšłem urzędowanie w marcu 1991, a zakończyłem w grudniu 1997 roku.
Data wiadomości: 2001-01-07
Z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, panem Przemysławem Gonerą, rozmawia Mariola Zdancewicz

Polski system finansowania ochrony środowiska opiera się na działalności funduszy celowych, którego filarami są: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkie, powiatowe i gminne fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Celem działania funduszy jest wspomaganie (w różnych formach) działalności związanej z ochroną środowiska i gospodarką wodną.
Data wiadomości: 2001-01-07
Sen o Polsce niepodległej

Kiedy trwają swary polityczne, a prywata górę bierze nie tylko nad zdrowym rozsądkiem czy zwykłą przyzwoitością, lecz także nad dobrem całego państwa, takie słowa jak patriotyzm, ojczyzna, honor, stają się uciążliwe. Chętnie przylepia się im etykietkę staroświeckiej egzaltacji i odsyła do językowego (tu czytaj też: etycznego) lamusa.
Data wiadomości: 2001-01-07
Welcome to Komorniki

Powierzchnia gminy Komorniki wynosi 66,5 km2, z czego ponad połowę zajmują grunty orne, sady, łąki i pastwiska. Szybki rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłu, handlu i usług powoduje, że z każdym rokiem udział gruntów rolnych się zmniejsza.
Data wiadomości: 2001-01-07
| pierwsze 15 wyników |

  DZIAŁY INFORMACJI:

 WYDARZENIA
 BIZNES i GOSPODARKA
 KULTURA, SZTUKA, IMPREZY
 SPORT
 TECHNOLOGIE i NAUKA
 KOMUNIKATY
 FELIETONY z WIELKOPOLSKI
 -\Wielkopolska
 MOTORYZACJA
 DOM i BUDOWNICTWO
 PRACA i EDUKACJA
 MEDYCYNA i ZDROWIE

  OSTATNIO KOMENTOWANE:

Ktoś tam pracuje ? Wyglada nieźle - jak płacą ?
Daniel
Tlenoterapia to również ważny element leczenie wielu chorób płucnych. Dla wielu osób tlenoterapia do
Karina83
Mój wujek ma ponad 80 lat i dał sie nabrać nakolorowe opakowanie czekoladek firmyAleksandra. Kupił k
El.W.
Kupilem przez przpadek cukierki Pani Hildebrand-Mietus tak mi posmakowaly ze kupilbym jeszcze ale ni
Dodam, tylko że ogólnie przyjętą normą jest nawożenie trawnika około 3-6 razy na sezon. Dobrze spraw
Athyriaceae
|  START  |  WIADOMOŚCI  |  KATALOG STRON  |  OGŁOSZENIA - CyberBazar  |  TURYSTYKA - AGROTURYSTYKA  |  URZĘDY  |  DYSKUSJE  |  MAPY  |
CyberWielkopolska:  Kontakt  |  Regulamin  |  Polityka Prywatności  |  Mapa Serwisu  |  Reklama  |  Agencja Promocyjna  |
SprawdŸ pocztę w CyberWielkopolsce
Polecamy:
© CyberWielkopolska 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie, Hosting, Obsługa:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
www.wielkopolska.com.pl